Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hideg öszi, téli estékre...

Hideg öszi, téli estékre valami jó kis lélek meelengető kaja ötletek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
a tél még odébb van (remélem)
2012. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor legjobban egy jó meleg leves esik :D Ragu, gúlyás, karfiolleves (akciós a lidlben a karfiol), borsóleves..... hmmm. Lehet mindjárt össze is ütök egyet :D
2012. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bundás kenyér forró fahéjas-rumos-szegfűszeges "alma" teával.


Itt nem a filteresre gondolok, hanem arra, hogy konkrétan az almát főzöd bele és ízesíted mézzel, rummal, citrommal, szegfűszeggel, fahéjjal, cukorral. Hagyod az egészet állni 20 percig majd leszűröd. Isteni! Nemcsak az illata a lakásban, hanem az íze is! :) De ugyanezt lehet csinálni citrommal is.



Fahéjas-bundás alma. Az alma szeleteket palacsinta tésztába forgatod, forró olajba kisütöd, majd jól meghinted fahéjas porcukorral.


Nem tudom konkrétan milyen kajára gondoltál, főételre, vagy csak valami nasira, de nekem ezek ugrottak be most. :)

2012. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na meg persze az elmaradhatatlan húsleves, csípős paprikával! :)
2012. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

forró húsleves


vagy bármi ami tepsiben sül,felmelegiti a konyhát is a sütő jól

2012. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na igen a húslevest kihagytam :D Az isteni finom, gyöngyöző húslevest tele zöldségekkel :D Nyami :D

De nekem most a hagymaleves felé hajlik a szívem :D

2012. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 doboszoli ***** válasza:

Sütőben sült héjas krumpli, edényben megszentelve vízzel, letakarva pár percre, majd hámozva.

Pici kockákra vágott sült szalonnával, savanyú káposztával, vagy "házi" pirított napraforgó olajjal, és olajos-hagymás káposztával, forró, (boros) teával, maga a Kánaán.

Perverzebbeknek szalonna pörc, és olaj együtt, ilyenkor a szalonna zsírja másnap reggel a rántotta alá kerül.

2012. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gesztenyeeee (de az még odébb van).



:)

2012. szept. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sütőtök :)
2012. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!