Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keményebb elsősorban barack)...

Keményebb elsősorban barack) (lekvárt hol tudok venni?

Figyelt kérdés

ezek a boltiak csak az üvegben állnak meg, amint kiszedem "szétesnek"

olyan kéne amit könnyű habsákból nyomni és nincs az, hogy betöltöm a zsákba és már folyik is ki alul, meg csöpög szanaszét


2012. júl. 27. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Piacon néha látok házi lekvárokat.
2012. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél sütésálló baracklekvárt. fél kilós dobozokban lehet kapni. ezt vágni is lehet,de, ha egy kicsit simára kevered, akkor habzsákkal simán tudod bármibe rá, vagy belenyomni.
2012. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hol vegyek? és mi van benne hogy sütésálló? nem valami egészségtelen adalékanyag?
2012. júl. 27. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Penny, Tescó, Spar szinte mindenhol lehet kapni. most éppen pennys van itthon, leírom neked az összetevőket.

összevők: 45 gr gyömölcs/100 gr, glükóz-fruktózszörp, ivóvíz, zselésítő anyag(pektin) étkezési sav(citromsav)

tartósítószer(nátrium-szorbát)

szó szerint írtam.

régóta ezt használom, szerintem semmivel nem silányabb más lekvároknál, azokban is van tartósító.

Sőt régen minden házilekvárba is tettek szalicilt, ha azt akarták, hogy meg is maradjon.

üdv.

2012. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A sütésálló azt jelenti,hogy csak gyümölcs és rendes cukor van benne. Esetleg egy kevés tartósítószer.

A bolti lekvárokban pedig befőzőcukor van,ami zselatint tartalmaz. Van,aki otthon is ezt a cukrot használja. Ezek a lekvárok nem sütésállók,mert sütés közben a zselatin megolvad,a lekvár kifolyik a tésztából.

2012. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de asütésálló lekvárban, hogy nem ég meg a cukor sütés közben?
2012. júl. 27. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:
amit én írtam, abban glükózszirup és pektin van. a lényeg, hogy nem folyik ki a sütiből.
2012. júl. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja és megnyugtatásul, mindegyik természetes anyag. a glükóz szőlőcukor, a pektin meg azt hiszem ismert, alma, körte és egyéb gyümölcsök, zöldségek tartalmazzák, amiből kivonható.
2012. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!