Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi adja a méz édes ízét?

Mi adja a méz édes ízét?

Figyelt kérdés
Javasolják, használjunk cukor helyett mézet. Az az édes nem káros?
2012. júl. 17. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Finmított répacukor helyett gyümölcs- és szőlőcukor van benne. Azokat a szervezet jobban tolerálja.
2012. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
főleg a fruktóz (gyümölcscukor) adja az édes ízét. Azért ajánlják, mert 1.kevesebb kell belőle a megfelelő szintű édes íz eléréséhez 2. és nem dobja meg annyira a vércukrot mint a glükóz, ezért cukorbetegeknek is ajánlják.
2012. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a szolo cukor
2012. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


A mézből sokkal több kell mint a fehér cukorból, hogy édes legyen a vele ízesített étel, ital.


A cukorbetegek nem ehetnek mézet sem.

2012. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A méz 80%-a cukor. Annak a növénynek a cukra, amelyből a virágport gyűjtötték. Főleg gyümölcs- és szőlőcukor. (Az egyik beírásra reagálva: cukorbetegeknek nem tiltott, de nem is ajánlott, mert magas a glikémiás indexe, ugyanakkor a glikémiás terhelési értéke is magas.)
2012. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A növényeknek a nektárját gyűjtik a méhek, a virágpor csak úgy ráragad a lábukra és persze azt is viszik magukkal a kaptárakba.

Én úgy tudom, hogy a méz is tiltott a cukorbetegeknek.

Egyik volt osztálytársam is cukor beteg volt és inzulinozta is magát, de suliba hozott magával mindig coca cola lightot mert azt ihatott.

A nagymamám is cukros és ő sem ehet mézet.

Nekem egy orvos is mondta, hogy a cukrosoknak a mézet is el kell felejteniük.

2012. júl. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítő infó:

[link]

:)

2012. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja meg még azt mondta az orvos, hogy ha az édes ízről nem tud lemondani az ember akkor édesítőszerrel lehet enni, inni bármit, meg a light termékeket is lehet fogyasztani.

Ezért ihatnak a cukrosok coca cola lightot.

Bár én régebben meg azt olvastam, hogy az édesítőszert kell kerülni, mert abban olyan anyagok vannak amik rákkeltők meg, hogy az emberi szervezetből ezek az édesítőszerben található anyagok nem tudnak kiürülni és amikor felhalmozódnak akkor sejtburjánzás lesz és kialakulnak a rákos sejtek, stb.

2012. júl. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!