Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom fánkot szeretnék...

Nagyon finom fánkot szeretnék sütni. Kaphatnék kipróbált, jólbevált receptet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt sütöttem (17 éves vagyok), életemben nem sütöttem még fánkot,rizikósnak tartottam, és ez sikerült! nagyon finom lett, azóta már 3× kellett csinálnom itthon:D pedig senki nem volt nagy fánkrajongó. Még annyit hogy 6 cm átmérőjű üveget ír,hogy azzal vágd ki,de szerintem kisebbel is csinálhatod,úgy több lesz. És még egy tipp:D Én 40g élesztő helyett 50g-ot használtam,mert egy kocka annyi,és nem akartam meghagyni. Semmi baja nem lett,sőt,több lett!:) Sok sikert,remélem beválik a recept:)

2009. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon meggyőzően néznek ki a fánkok. Ki fogom próbálni.

Köszi!

2009. júl. 4. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Tegnap próbáltam ki és bevált!Percek alatt elfogyott így dupla adagot készíts belőle!!!

TÚRÓFÁNK:

25 dkg tehéntúró

12 dkg liszt

3 tojás

12 dkg cukor

1 csom. vaníliás porcukor

késhegynyi szódabikarbóna,kis só,olaj a sütéshez


A túrót,lisztet,cukrot,a 3 tojás sárgáját és a szódabikarbónát alaposan kikeverjük,majd hozzáadjuk a külön felvert tojásfehérjét.Hűtőbe rakjuk a masszát kb.1 órára.Kanállal(evő) szaggatjuk bele a bő,forró olajba!Hamar sül!Isteni finom!Forrón,a vaníliás porcukorralmeghintve tálaljuk!

2009. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!