Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen finom kókuszos sütit...

Milyen finom kókuszos sütit tudtok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hólabda :) Bár kicsit macerás.de nagyon finom.

Ami pedig egyszerű,és örök kedvem az a kókuszos tekercs.

2012. ápr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kókusz kocka nálam mindent visz.

Illetve a vatta szeletet szoktam kókuszosan csinálni.


[link]


[link]


A vatta alap receptjén annyit változtattam, hogy a puncs puding helyett csokit használok.A tejbe felfőzök fél zacskó kókuszreszeléket, majd leszűröm.Ezt a kókuszos tejet főzöm fel a liszttel és a krémhez a kókuszreszeléket is hozzákeverem.

Díszítésnek a tojáshabra csokit szoktam csúrgatni, és még megszórom kókusszal.

2012. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legutóbb tök véletlen csináltam egy istenit: a tészta egy csomag leveles tészta volt.

A krém:

10 deka vaj

1 tojás

1 vaníliás cukor

kókuszreszelék

cukor

A kókuszreszelékből és a cukorból ízlés szerint kell rakni, közben kóstold.


A tésztát kinyújtod, beleteszed a tepsibe, rákened a krémet, és kész is van. Előmelegített sütőben 4-5 fokozaton kb. 40 perc alatt megsül.


Én csináltam rá rácsokat a tésztából, de rossz ötlet volt, mert lepotyogtak. Legközelebb arra gondoltam, hogy megpróbálom nyomózsákból tojáshabbal díszíteni. Ebben az esetben a krémbe csak a sárgája kerül (az íze miatt nem fontos, csak jobb a krém állaga, ha van benne egy kis tojás).

2012. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A kókusztekercset szerintem mindenki szereti és azt könnyű elkészíteni is. Ami nekem a múltkor nagyon bejött az a zebratorta, amiben a a fehér tésztás részbe kókuszreszeléket kevertem!
2012. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kókuszos őzgerinc.

1 ráma, 25 deka pocukor, 15 deka kókuszreszelék, 1 csomag csokis pudingpor 5 deka keserű kakaópor, 2 tojás, csomag babapiskóta.

a rámát egy edényben gőz fölött olvaszd fel, aztán tedd bele a cukrot, pudingport a tojást, a kakaót, kókuszt,addig keverd, míg egynemű masssza nem lesz. nedves folpackkal kibélelt őzgerincforma aljába tegyél egy kis massszát hosszában végig, majd erre középre egy sor babapiskótát.

erre megint egy sor masszát. a nedves folpackot ráhajtod és jól kifagyasztod. ebből két keskenyebb őzgerinc jön ki.

ha jó hideg, tálcára borítod és a folpackot lehúzva a bordák mellett szeleteled.

ja egy kis rumaroma még finomabbá teszi. persze ez ízlés kérdése.

el is tehetünk a kókuszból, és abba is megforgathatjuk a kihűlt rudat.

2012. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
** 1 csomag a babapiskóta:)de, ha széles pl az őzgerinc, akkor egymás mellett két sorba is rakhatjuk.
2012. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!