Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ezekből az alapanya...

Mit főzzek ezekből az alapanyagokból?

Figyelt kérdés

Sajnos sok minden nincs itthon, ami azért jó lenne, ha lenne...ezek vannak:

- fagyasztóban: húsok (disznó, meg talán csirkecomb), francia saláta mix

- tésztafélék (tarhonya, fodros nagykocka, csigatészta, orsó)

- tojás

- krumpli, hagyma, fokhagyma

- konzervek (bab, kukorica, gyümölcs mix)

- rizs

- zsír, olaj, fűszerek


Kb. ennyi. Tejföl sincs, pedig akkor lehetne mondjuk egy rakott krumpli, de anélkül...neki se állok.


Paprikás krumpli, hagymás-, chilis bab, pörkölt félék, rántott és sült hús sokat van, azokat nem szeretnék csinálni. Valami más kellene, páromat szeretném meglepni mire hazaér (8 óra), de semmi ötletem ezkből. :( És még a boltba se tudok elmenni, mert nincs nyitva!


Köszönöm annak, aki tud nekem ötleteket adni, a megfőzéssel nincs baj, finoman, és bármit megfőzök, csak kitalálni nem tudom soha. :(


2012. márc. 24. 17:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ja és mindenkinek ment a zöld kéz! :)


Azt hiszem maradok ennél:

- Tojás leves

- Natúr grillezett csirkemell, zöldségragu, rizs


Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

2012. márc. 24. 18:14
 12/14 anonim ***** válasza:

már tuti késő de

krumplistészta

töltött csirkecomb hagymáskrumplival

rizseshús, tarhonyáshús, babfőzelék fokhagymás sertéskarajjal

krumplifőzelék fokhagymás sertéskarajjal

kukoricás rizs sertéssülttel

rántotta

2012. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is! :) Tök jók ezek is, majd szépen sorban megfőzök mindent, ha nem lesz ötletem. :D


Végül tojásleves lett (de inkább ne is főztem volna, párom nem eszi meg, elég lett volna a többi is), másodiknak meg volt natúr csirkemell, zöldségragu és rizs. Jóllaktunk, a levesen kívül is. :) De azért én ettem belőle. :D


Köszönöm még egyszer mindenkinek az ötleteit! :)

2012. márc. 24. 20:36
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez az egyik kedvenc sült húsom:

[link]

Én ketchupot és majonézt keverek hozzá össze és úgy eszem.

Csinálhatsz hozzá tojásos kukoricás rizst, vagy a főtt franciasaláta mixet is hozzákeverheted a rizshez.

Csirkéhez lehet még besamel mártást is csinálni, én teszek bele egy kis oregánót és fokhagymát és tésztával esszük. A disznót és egy kis krumplit kockára vágsz és esetleg zöldségeket vágsz hozzá, nem tudom sajnos mennyire működik konzervvel vagy fagyasztottal, én frissel szoktam, és sütőzacskóban megsütöd.

Főzelékek is lehetnek, a franciasalátából finomfőzelék pl, vagy babfőzelék a babból, ehhez lehet bundáskenyeret, tükörtojást, főtt tojást, fasírtot vagy pörköltet enni.

A sült húsokat töltelékkel is lehet csinálni, egy kis tojás, zsemle, bele pedig mindenféle zöldség, pl a kukorica, vagy gomba ha éppen van.

2012. márc. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!