Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mennyi pénzből...

Szerintetek mennyi pénzből oldható meg 2 felnőtt egy havi étkezése?

Figyelt kérdés

Az átlagos összegre is kíváncsi vagyok, és arra is, hogy nagyon odafigyelve, spórolással mennyi az a minimum összeg, amiből meg lehet oldani szerintetek.


Köszi!


2012. febr. 13. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon spórolva, nem válogatva, pirinyó konyhakerttel, pincével, spejzzal, befőzöcskélve minimum kb 25e/2 fő a kaja.
2012. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó! Legalábbis... Tarthatónak tűnik. Én most számolgattam utána, hogy havi 40 ezer forint is elmegy néha a kajára, és nem nagyon tudom, hogy ez sok-e vagy kevés az átlagot tekintve. Általában minden másnap van főzés, spórolásra van próbálkozás, de választék hiányában nem nagyon sikerül. A helyi boltokban minden 1.5x annyiba kerül, mint városban.
2012. febr. 13. 17:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a 40 kijön minden hónapban.

Én próbálok spórolni, főzök minden nap. A párom viszont ilyenekhez ragaszkodik hogy Heinz ketchup, rengeteg túrórudi, márkás szalámi, meg sorolhatnám...

Utána meg ő vesz elő engem, hogy miért költöttem megint ennyit :D

2012. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is 40 körül,ez egy tök normális étrended takar hússal,gyümöcls zöldséggel. ha annyira akrsz tudsz ezeken spórolni,lehet kenyéren meg tésztán is élni,cska kérdés,hogy meddig,és milyen eü. állapotba kerül az ember nlhány év után. A mi családunkban szinte mindneki cukorbeteg és elhizott,én nem szeretnék erre a sorsra jutni.
2012. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

pl januárban: 37885 FT kereken :)


Mi számoljuk, így próbálunk kereten belül maradni.

Ez egy teljesen átlagos hónap.

Nem vittünk túlzásba a spórolást, de nem is szálltunk el a költekezéssel.

Ez az alap élelmiszer(kenyér,tej,liszt,zöldség gyümölcs....),plusz extrák :üdítő helyett szörp, 3zacskó chips, 1nagy tábla csoki, 1 gyorsétterem.(kb 5000)

Legolcsóbb vagy a középkategóriás termékeket vásároltuk.


Üdv.

2012. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok, csak annyit tennék még hozzá, hogy egészségesen élünk, van saját lecsónk, zöldbab, tök, lekvárok, savanyúk, babunk tartósítószer mentesen, szintén ugyanígy szörp. Nem üditőzünk, csipszelünk, csokizunk, vagy sütök ezt-azt, de mindig van egy nagy doboznyi zabkeksz otthon, amire rá lehet járni. Ételízesítő sajátom, nem használunk porokat. Párom nem, én vega vagyok, így sok hús nem fogy. Felvágottat nem veszünk, helyette én készítek pástétomokat magokból, zöldségekből, túrókrémet, kőrözöttet, tojáskrémet, vajkrémet. Ezek pillanatok alatt elkészíthetőek. Saját magunk sütjük a kenyeret, zsemlét. Nem naponta főzök, min 2 napra, min 2 félet. És mindent akciósan spejzolunk, igaz ehhez kellett az elején egy nagyobb tőke. Fagyasztó, bár nem nagy, de van benne bőven mexikói zöldség, parajkrém, egyéb zöldség. Hütőben sajt, kefír, idényzöldség. Szóval nem lehetetlen.
2012. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Most miért lettem lepontozva???? Ez az igazság,40 ezerből normálisan lehet enni. Nyilván lehet 20 ezerből is,de az megbosszúlja magát,ezek tények ,nem én találtam ki. Csak le irtam,hogy egy kis odafigyeléssel (akciók,spejzolás stb ) viszonylag olcsón tud két fő egészségesen,változatosan kajálni. Mi volt ezzel a gond?
2012. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor jól gondoltam, hogy ez nagyjából reális, minimálisan lehet rajta spórolni.


Előző, egyébként a válaszoddal nekem semmi gondom, csak maximum az lehet vele a baj, hogy kissé úgy tűnhet, hogy véleményed szerint aki ennél kevesebből oldja meg a kaját, az biztos hogy elhízott és egészségtelen. :)

2012. febr. 13. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző hónapban 64 ezer/2 fő volt. Ez borzalmasan sok! De mi nagyétkűek vagyunk.
2012. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

60 körül van,de ebből kb 20-25 ami rendelt készkaja,nassolnivaló


35-40ből tudnám kihozni a kaját ha mindig főznék,és lemondanánk az édességről,kóláról

2012. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!