Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A csokoládélap ugyanaz mint a...

A csokoládélap ugyanaz mint a táblás csoki? Tehát ha azt írja egy receptben, hogy csokoládélapot kell tenni bele, akkor jó, ha sima tejcsokit veszek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
sztem jó bele a sima táblás csoki, de esetleg nem tudnád megmutatni a receptet?
2012. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az. :) És tejszínnek jó a Hulala, igaz? Vaj vagy margarin meg teljesen mindegy? Pl. ha veszek egy Rama dobozos margarint, az jó? Vagy inkább Rama sütővajat? :S Szerinted? Formának nem túl nagy a 26 cm átmérőjű? Így is lesz belőle szép kis vakondtúrás? :)

2012. febr. 8. 10:07
 3/9 anonim ***** válasza:
ne kenyérre kenős margarint vegyél(ha a dobozos alatt ezt érted), hanem inkább kockát. tejszínnek szerintem mehet a hulala.
2012. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszonom szepen! es a csoki meg a formameret? :S
2012. febr. 8. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:
azokkal nem lesz gond :)
2012. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha végig olvasnád: "A felvert tejszínt két részletben hozzáadjuk, végül a csokoládélapokat is belekeverjük.A krémet a tésztára öntjük és felpúpozzuk."


Szerinted hogy mutatna néhány kocka csoki itt ott egyben a krémben? Mert hogy 50 g csoki kb. 4-5 kocka. Járj utána, hol lehet csokoládé LAPOT kapni, vagy készíts otthon csokoládé forgácsot, lehetőleg kicsit vastagabbakat, hogy ne törjenek szét teljesen, ha beleforgatod őket a tejszínbe. Vagy olvaszd fel a csokit, egy tálat teríts le alufóliával, öntsd rá a csokit, terítsd szét 1-2 mm vékonyan, tedd a hűtőbe, majd ha megdermedt teljesen, akkor vágd fel 1x1 cm-s kockákra, és ezek már igazi csokilapok lesznek, nem olyan vastagok és nagyok, mint egy kocka csokoládé.

2012. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vegigolvastam, sot ki is irtam a receptet egy lapra, hogy ne kelljen ujra elokeresnem majd... mindenkepp kiszonom a valaszod! akkor csinalhatom ugy is, hogy a tabla csokit nagyon pici darabokra vagom vagy lereszelem ugymond, de ilye nagy reszelon...gondolom. :-??
2012. febr. 8. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, vagy mondjuk fólia közt egy klopfolóval összetöröd.
2012. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a kocka csokit nyugodtan összevagdoshatod, reszelheted (szerintem próbáld ki a kicsin is meg a nagyon is, és úgy dönts), szétverheted, vagy ahogyan jólesik :D Nem kell azért csokilapot venni. Én a csokilapot is darabokra törném...
2012. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!