Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Heti hányszor legyen ebéd:...

Heti hányszor legyen ebéd: főzelék, tészta, hús?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kétszer tészta kétszer főzelék kétszer hús
2012. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Hús valamilyen formában majdnem mindennap,sertés,marha,vagy baromfi,de nem melle.Csak egyszer van tészta étel.Főzelék hetente legalább kétszer,de rizs,krumpli,tészta,párolt zöldség köretként sűrűn.
2012. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Minden ebédnél hús az elég egészségtelen.A mi családunk és én nem toleráljuk a sertést és a marhát csak baromfi húsok (csirke , kacsa, pulyka,liba) meg a halat amit szeretünk még.
2012. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy alapnak lehet tekinteni azt, amit az első válaszoló is írt. Viszont a szervezeted majd jelzi, hogy neked mi a valós igényed: több vagy kevesebb hús, esetleg kevesebb főzelék, stb. Csak figyelni kell a jelekre, s azokhoz igazítani a táplálkozásodat. Pl. ha szorulásos vagy, legyen rostban gazdagabb étel, több főzelék, kevesebb krumpli, stb. Én hasmenéses típus vagyok, nekem a heti 1 főzelék is van, hogy sok (attól függ, milyen zöldségből van).
2012. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ez van: hétfő: leves, tészta,

kedd: főzelék

szerda: büfékaja otthon, saláta

csütörtök pörkölt, ragu, rizs tarhonya, savanyúság..

péntek hal vagy gomba

szombat : ez-az

vasárnap: komplett ebéd

2012. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk heti 1 tészta, heti 1 hal, heti 1 főzelék, heti 1 húsmentes, a többi napon van hús (de nem törvényszerű).
2012. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nálunk:

heti két nap husosleves-pl gulyás/frankfruti/lencse füstölt hússal/májgombóc stb utána édes tészta vagy lángos, palacsinta kelt tésztából valami

heti két nap főzelék-a feltét fasírt/hús/pörkölt/sült virsli6rántott sajt

heti tészta egyik husos is-sonkás-sajtos-tejfölös, bolognai, másik édes-túrós, diós, mákos

heti 1 vagy 2 egytálétel ami husos rakottkrumpli, rizseshús, virslis-kolbászos lecsó, töltött paprika utána édes süti(piskóta, linzer, isler stb)

2012. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 doboszoli ***** válasza:

Nincs benne rendszer, amit éppen szeretnénk.

Leves hétvégén mindig,(nem kötelezően húsleves), egyszer általában leveses egytálétel.

Főzelék és tészta ötletszerűen. Valami húsféle azért többnyire akad, ha más nem feltétnek a főzelékre.

Hétközben vacsorára főzünk, és ez van másnap délre is.

Ám a mai töltött káposztát még kedden délben biztos, hogy esszük, majd vacsorákra kerül valami könnyebb mellé.

2012. febr. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mikor mi jut eszembe, meg hogy milyen messze van a fizetés. Most például a fagyasztóból főzök, tehát ma gombaleves volt és lángos. Tegnap krumpli leves maradék és rakott krumpli. A rakott krumpliból még maradt, így az holnap még jó lesz ismét a lángosos nap után. Meg nálunk a leves is 2-3 napig elég. 2-en vagyunk a párommal. Ha nagyon fáradt vagyok akkor elugrik hamburgerért, vagy pizzát rendelünk néha. De ez ritka, mert minden héten 3-4 alkalommal legalább főzök. Holnapután lehet hogy chilis bab lesz, van a fagyóban darált hús, az is elég 2 napra, utána palacsinta lesz vmi ragulevessel vagy gulyással (sertésből). Próbálok spórolósan főzni, nem keresünk jól. De azért minden nap finomat ebédelünk. :)

Egyébként mi sem igényeljük a napi hús ételt. Én unnám, ő megenné, de van hogy direkt olyat kér ami "vega" de imádja, pl. tócsi, paprikás krumpli, paradicsom leves stb.

2012. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Főzelék? A főzelék mióta egészséges kaja? Azért, mert aszonta a faluban a nagymama, hogy ezt kell enni és kész?


Egyél sok párolt zöldséget! Na az egészséges :)

2012. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!