Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez sós süti elképzelésem...

Ez sós süti elképzelésem milyen lehet?

Figyelt kérdés

Van itthon 1 csomag leveles tésztám.

Ugye azt ketté lehet szedni.

Arra gondoltam hogy csinálok egy pizza szósz szerűséget sűrített paradicsomból, ketchupből, kakukkfűből, bazsalikomból és oregánóból.

A leveles tésztát még nyújtás elött ketté szedem, az egyik felét megkenem ezzel a szósszal, rárakom a másikat és úgy nyújtom ki.Felcsíkozom kicsit megcsavarom, megszórom sajttal esetleg egy kis szezám maggal.

Kérdésem szerintetek jó lenne ez így?A szósz miatt nem fog szétesni?


2011. dec. 31. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez jó lesz, hasonló én is szoktam. A szószra szórj egy kis reszelt sajtot, azt egy kicsit összébb fogja.

És felesleges szétszedni a tésztát. Vékonyra kinyújtod, megkened és félbehajtod.

2011. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát, szerintem nincs ami összefogja a szószt, sütés közben könnyen kifolyhat és mechanikailag nehéz lesz kinyújtani, felvágni, csavarni

szerintem szimplán nyújts ki, kend le véknyan a szósszal, szórd meg sajttal, behűtöd, felvágod, megcsavarod, sütöd

de ha mindeképp töltöttet akarsz, akkor kis rudacskáknak is betöltheted: a kinyújtott tészta egyik hosszanti végére rúdban kinyomod a tölteléket, felcsavarod, tojással megkened, hogy összeragadjon, lekened, szezámmaggal szórod, sütöd

de az ilyen töltött szószokat érdemes vagy sűrűre/keményre csinálni, mert a leveles tésztát igen nagy hőmérsékleten sütjük és simán kiolvad és kifolyik belőle a töltelék

2011. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Megyek is neki állok!


B.U.É.K

2011. dec. 31. 09:59
 4/5 anonim ***** válasza:
ilyen csavartat szoktak árulni, ha aláfolyik, hát, aláfolyik ...
2011. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na hát megcsináltam.Benne nem sok maradt mert ahogy félbe hajtottam és nyújtottam oldalt kifolyt, de kentem a tetejére és úgy szortam rá a sajtot.

nem lett rossz

2011. dec. 31. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!