Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Villanytűzhelyen hogy készítek...

Villanytűzhelyen hogy készítek kürtős kalácsot? (formát meg kis tepsit megvettem hozzá)

Figyelt kérdés
Vettem Romániában kürtős kalács készítőt, amire rá kell tekerni a tésztát. Meg adtak hozzá ilyen picike tepsit, amiben pont beleillik a 4 rúd. A kérdésem az, hogy a villanytűzhely lapján süssem vagy a sütőben? A recepten annyi van, hogy tegyem a tepsit tele olajjal, forrósítsam fel és abban forgassam a tésztát. És ha sütőben, akkor hogy forgatom? Segítsetek, légyszi!
2011. szept. 12. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:

mégis, hogy gondoltad a villanytűzhely lapján????? o.O

természetesen a sütőben kell sütni

2011. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja és nehogy telerakd olajjal a tepsit!!! ne tegyél bele olajat
2011. szept. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki talál ki ilyet hogy olajban sütni kürtöskalácsot?
2011. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az első 3 vagyok, közben átgondoltan és az szerintem, valami másfajta kelt tészta lesz, viszont, ha olajban kell sütni, akkor az bizony a platnira való, nem a sütőbe


kérdező, linkelnél képet az eszközökről, valami centivel vagy gyufásdobozzal, hogy legyen fogalmunk a méretéről

2011. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lényeg az hogy a kürtőskalács nem olajban van sütve!És az átmérője 8-10cm és 30cm hosszú.
2011. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Jól jött a link, holnap ki is próbálom ezt a változatot.
2011. szept. 17. 19:57
 8/8 anonim válasza:

Létezik olajban sütött kürtős-kalács. Erdélyben nőttem fel, gyerekkoromban sokat sütöttük. Egyáltalán nem szívja magát tele olajjal, ami sokakat elrettent. Ízre a fánkhoz hasonlít inkább, mivel hiányzik róla a karamellizált cukor, de ha nem faszénen sül, akkor ritkán ég rá ízletesen.

Hirtelen ezt találtam, [link]

én is hétvégén fogom kipróbálni a sütőmet, eddig a hűvösebb időre vártam.

2011. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!