Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok olcsó, nem hízlaló,...

Mondanátok olcsó, nem hízlaló, laktató kajákat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kcal deficiten belül vagy, semmi nem hizlal.


De:

Paprikás krumpli, főtt krumpli vmilyen sovány hússal, rakott krumpli (száraz kolbászt kihagyhatod, ha diétásan sztnéd, v helyettesítsd kevésbé zsíros fajtával)

Tészták (paradicsomos, light tejszínes mártás, sonka-sajt, stb.),

Krumpli-, lebbencs- borsó, zöldbableves, stb.

Főzelékek -> ha krumplival sűríted, egészségesebb lesz

Tejberizs, lecsó+rizs, rizses hús

Pörkölt -> csináld olajjal zsír helyett, és ne tegyél bele szalonnát - főtt krumplival még diétásabb

Paradicsomos húsgombóc

2011. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséges ételek, most hihetetlenül olcsó a zöldség, száz forintból degeszre eszed magad.

Bármit meg lehet enni párolva egy kis hússal vagy tükörtojással, ez nem drága.

A krumplit, tésztát én nem ajánlom, nem is igazán olcsó, és kalóriában gazdagabb.

Inkább a káposztát, hüvelyeseket (borsó, bab), tököt, pattiszont, cukkinit, karfiolt, brokkolit. Ezek mind laktatóak, egészségesek, és most nem is drágák. Sütve, rántva, párolva, főzve némi hússal, hallal vagy tojással bármelyik tökéletes nyári étel.

2011. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
[link] Eme helyen lelsz egy remek szakácskönyvet. Én is használtam korábbi változatát mikor egyedül voltam.
2011. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
A főtt rizs és párolt hús kombináció nagyon laktató viszonylag olcsó és a rizsben é húsban rengeteg a fehérje vagy akár párolt zöldségekkel vagy a husi salátával Jó étvágyat :)
2011. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

zsír vagy olaj, ugyanannyi a kalória.valamennyi zsiradék azonban szükséges, mert sok vitamin csak zsírban oldódik,

és az ízek vivőanyaga is a zsír.

ezeket azért vedd figyelembe.

én a sok-sok zöldséget ajánlom pici zsiradékon párolva,

vagy főzeléknek elkészítve.

sovány húst is kell beiktatni, magadnak 15 deka elég.

vegyél 60-70 deka csirkemellet, vagdald csíkokra, porciózd ki 4-5 adagra és fagyaszd le.

ha megkívánod előveszed, és párolt zöldséggel, vagy rizzsel jól is laksz vele.

sokféle salátát is lehet most készíteni, egy adag sült husival jóllakásig lehet enni belőle.

2011. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, ezek még albérletbe is jól jönnek majd:)

Mégegyszer köszönöm!!

20/L

2011. júl. 5. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!