Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Letudná nekem irni valaki a...

Letudná nekem irni valaki a meggyleves pontos receptjét? Tőbbféle "variációban" is elkészíthető igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomét imádom. Felteszi a meggyet, és nem spirázza túl, keményítővel sűríti, majd bele tesz egy doboz tejfölt. persze izlés szerint megy még bele cukor, só és citrom.


Üdv!

2011. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tojást+lisztet+cukrot keverek ki, és ezzel sűrítem a meggymártást. Ízesíthetem citrommal vagy fahéjjal/szegfűszeggel.


Üdv!


ui: esetleg főzőtejszínnel is lehet

2011. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy felteszem főzni a meggyet, cukor, fahéj. Majd 2 dl tejben elkeverek 1 csomag vaníliás pudingport és azzal sűrítem.
2011. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat: Kipróbálok tőbbféle ízesítési variáciot . Majd meglátom melyik lesz finomabb.
2011. jún. 17. 17:51
 5/6 anonim válasza:

mi így szoktuk: friss meggyet+joghurtot és tejfölt megturmixolunk

beleöntjük a leveses tálba

bele dobálunk friss magozott meggyet és 1L tejet ráöntünk

(ha kell, mézzel édesítjük)

2011. jún. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nyáron így készül (gyakorlatilag egy turmix):

tojássárgáját kikervni cukorral, bele:

tejföl vagy joghurt

fahéj, citromhéj, -lé

magozott meggy

tej.

összeturmixoljuk.


a főzős változat:

vízben feltenni a meggyet főni. belefőzni cukrot, citromot, fahéjat, szegfűszeget, más gyümölcsöt is, ha van.

ha összefőtt, behabarni tejföllel vagy joghurttal (liszttel elkeverve, forró leves levével kikeverve). 1et még rottyan és kész.


mind2-t nagyon szeretjük!

2011. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!