Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tölteléket tegyek...

Milyen tölteléket tegyek piskótatekercsbe?

Figyelt kérdés
Nem a szokásos lekvárokkal szeretném megtölteni, hanem valami finom krémmel, pl. csokikrémmel. Bevált recept esetleg? Vagy valami más tipp? :)
2011. ápr. 23. 18:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Esetleg valami diós krém is szóba jöhet! :)
2011. ápr. 23. 18:27
 2/11 anonim ***** válasza:
kávés krémet próbálj meg az aztán ütni fog ha még akarsz rá valamit akkor tetejét öntsd le kicsit csokival az aztán jólesz:D
2011. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Konkrét receptet, ha kérhetlek :)

Életem első piskótatekercse lesz, eddig csak muffin, gofri, sportszelet volt az asztalon részemről :D

15/L

2011. ápr. 23. 18:33
 4/11 anonim ***** válasza:

szia! írok egy diókrémet, hátha megtetszik.

2,5 dl tejben megfőzünk 3 evőkanál lisztet, haggyuk kihűlni.

20 deka vajat vagy margarint 20 deka porcukorral kikeverünk jó habosra, hozzáadjuk a kihűlt tejes masszát és 10 deka darált diót. (géppel keverjük) fél deci rumot, vagy egy rumaromát tegyünk bele.

nagyon finom krém, bár piskótatekercsbe még nem tettem, csak piskóta tetejére, de szerintem tekercsbe is finom lesz.

tejszíhabbal lazított gesztenyemasszát is lehet tenni

piskótatekercsbe.

sok sikert.

üdv.

2011. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ez nagyon finom:

[link]


Én a tésztába 1 teáskanál sütőport is keverek, a krémet pedig úgy készítem, hogy 3 dl tejben 5 evőkanál kristálycukorral megfőzök 1 csomag vaníliás pudingport. Kihűtöm, és hozzáadom a habosra kavart vajat (porcukor már nem kell bele), és a kókuszreszeléket.

2011. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tinker Bell ***** válasza:
0%

Gesztenyepürét is rakhatsz bele! Ugyanúgy reszeld le a gesztenyemasszát és keverd ki egy kis tejszínhabbal (Hulala) azt kend bele.


Biztos siker!

2011. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a gesztenye püré jön be, de ne tejszín habbal, hanem vajjal keverd ki, hogy krém legyen, ja és porcukorral. A tejszín habos olyan "sovány" a sütibe.
2011. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tinker Bell ***** válasza:

Azért írtam a tejszínhabot, mert mi nem szeretjük a vajas krémeket. Olyan tömény tőle a süti. Olyan mint az olcsó teszkós.


De ahány ház annyi szokás! :)

2011. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

csinálj ilyet

vagy gyümölcskrém,túrókrém, tetejére csoki, vanilia sodó

vagy ne tölsd meg a tetejét jó ersen vond be csokival majd rá a közepére egy csíkba fehér csoki és rá teszel diót, mandulát, mogyorót

2011. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egyszerű csoki krémmel töltöttem. (egy pici kávéval megbolondítva mert úgy nem olyan émelygős)


2 tojás

25 dkg vaj

2 vaníliás cukor

15 kanál porcukor

5 kanál kakaópor


Megtöltöd a sütit kívül-belül. Nagyon finom. (Rakhatsz bele egy kicsit kevesebb vajat, ha a vajas sütiket annyira nem szeretitek).


Amennyiben tortaformájú a süti szerintem két adag ebből a krémből elég lesz bele.

2011. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!