Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Télen főtt szemes kukoricát...

Télen főtt szemes kukoricát ettem. Milyen kukoricából lehet főzni? Hogyan főzzem? Mivel ízesítsem?

Figyelt kérdés
Nem hagyományos tejes kukorica, hanem valamilyen keményebb fajta.
2011. márc. 17. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a tescóban lehet kapni előfőzött, hőkezelt, vákumcsomagolt csöves kukoricát.

nem tudom milyen lehet, mert eddig meg sem néztem közelebbről:)

száraz, csöves takarmánykukoricával nem próbálkozz, mert

emészthetetlen, bármeddig főzöd.

van mirelit és konzerv morzsolt, az esetleg nem jó?

2011. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 doboszoli ***** válasza:
39%
Malac-e vagy??
2011. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A nagy coop üzletekben is kapsz csomagolt csöves kukoricát, hogy milyen íze lehet, azt nem tudom, mert még nem vettem ilyet, mivel nekünk a kertben terem a sok kukorica.

Én nagyjából egy-másfél óráig szoktam főzni, és egyszerűen csak sóval ízesítem.

2011. márc. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
7.58-as! A kertben termő csemege kukoricának a főzési ideje l5 perc /forrástól számitva/. és puha. Ha tovább főzöd, visszakeményedik .
2011. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
A nagymamám mindig így csinálta, és nagyon finom lett, egyáltalán nem lett kemény.
2011. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amit én ettem az nem csöves kukorica volt, hanem morzsolt. A szemek kissé szét voltak nyilva, a héjuk felszakadt. Kellemes édeskés ize volt.

Erdélyben ettem.

2011. márc. 18. 10:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha zacskós morzsolt kukoricát veszel, folyamtos kevergetés mellet annak elág nagyjából öt-tíz perc párolás egy kevés olajon.
2011. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
elég*
2011. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8 soros magyar kukorica.Én így ismerem.CsÖvesen teszik el télire és főzés előtt kell lemorzsolni.1 napig hideg vízbe áztatni és utána cukros vízben főzni kb 3 órát.Nagy szemű kukorica,a csemege kukorica szem kb.2-3-szorosa.Van aki cukros darált mákkal keveri össze és úgy eszi.

A Tesco-s mirelit csöves kukorica finom,de nem olyan,mint amit Te ettél.Inkább mint a csemege kukorica(500ft 4 cső)10 perc főzést igényel.

2011. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A csemege kukoricát Én is kb.10 percig főzöm,utána még 5 percet a vízben hagyom,majd kiveszem.Mamám,anyukám is mindig így főzte,Én is.Nekem nagyon furcsa volt,amikor férjhez mentem,mentünk anyósomhoz,és mondta,hogy nem tudja mi lehet már ezzel a kukoricával,másfél órája főzi,és még nem puha!Mondtam neki,hogy mi 10 percig szoktuk,erre rögtön leszólt,hogy nem hogy már Én okoskodjak,ő márcsak jobban tudja,meddig kell főzni.Azóta eltelt 12 év,és anyósom már csak 10 percig főzi a kukoricát..
2011. márc. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!