Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki próbált már sütni...

Valaki próbált már sütni cukros pizzát?

Figyelt kérdés

Ma eszembe jutott hogy egyszer úgy megkóstolnék egy gumicukros-csokis pizzát. Kísérletezett már valaki hasonló feltéttel?

Tudom ez most furán hangzik , de szerintem szósz helyett lehetne nutella feltét helyett gumicukor sajt helyett esetleg vékony pillecukor szeletek és ezt párpercre berakni sütőbe:D most nagyon izgat ez,hogy milyen lehet.


2011. márc. 14. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez elég bizarrul hangzik, de végülis, ki kell próbálni, és megtudod! De ám beszámolni az eredményről, esetleg képpel :)
2011. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress rá így: " édes pizza" én nagyon sok próbálkozást láttam így, de gondolom akkor hasonlitani fog vmi sütire, nem? Azért ha megpróbálod én is várom a fejleményeket :)
2011. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
olyan lesz mint a csokis kalács.A kalácskelttészta, olyan mint a pizza
2011. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor vigyázz, hogy maga a tészta is édes legyen, ne a szokásos pizzatészta. Szóval asszem a félkész itt ki van zárva.


Ja, meg szerintem először kisebbet csinálj, mert akkor nem vesz annyi minden kárba, ha ESETLEG ehetetlen lesz :)

2011. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyszer láttam valami főzőműsorban, hogy nutellás meg gyümölcsös pizzát sütött a pasi, de kicsit szkeptikus vagyok:) mindenesetre engem is érdekel a végkifejlet:))
2011. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én gyümölcsös pizzát szoktam csinálni és eddig ízlett mindenkinek :)

a gyümölcsöket mindig váltogatom ...



Gyümölcsös pizza


75 dkg liszt


½ l tej


3 dkg élesztő


2 + 2 evőkanál napraforgóolaj


1 tojás


2 evőkanál cukor


1 kávéskanál só


3 alma szeletelve


kb. 20-25 szem magvazott szilva


kb. 30 szem magvazott meggy


1 vanilia cukor


3 dl tejfel, folyósra elkeverve


kb. 5-10 dkg porcukor, ízlés szerint


Az élesztőt tejben cukorral megfuttatjuk és beletöltjük a kelesztő tálba előkészített liszthez, hozzáadunk egy púpozott kávéskanál sót és a tojást. Ezeket összekeverjük, majd hozzáadjuk a 2 dl napraforgóolajt, tovább dagasztjuk, ha kész tetejét megszórjuk liszttel. Betakarjuk és 1 óra hosszáig kelesztjük. Olajozott tepsibe tesszük a megkelt tésztát, a tepsi nagyságúra eligazítjuk. Tészta széleire nyomkodjuk a szeletelt almát, és egészére rakjuk a magvazott szilvát és meggyet. Megszórjuk vanilia cukorral, és 1-2 evőkanálnyi napraforgóolajjal megcsurgatjuk a gyümölcsös tésztát. 180 C0 –on 35 percig sütjük. A forró sült tésztát jó vastagon megszórjuk porcukorral és megcsurgatjuk a 3 dl tejföllel. Ha a tejföl megdermedt szeletelhetjük.


Jó étvágyat!

2011. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
olyat még nem,de gyümölcsöset már csináltam. vegyes gyümölcs konzerv + cukor és fahéj és ugyanúgy paradicsomszósz alap
2011. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csináltam már hasonlót. A pizza tésztájába tettem cukrot, rá pedig fahéjas, cukros párolt almát, és összesütöttem. Isteni finom, próbáld ki!
2011. márc. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!