Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertespecsenyehez (egyben...

Sertespecsenyehez (egyben sutom) mennyi nyers hust szamoljak szemelyenkent?

Figyelt kérdés

Olyan 20-25 dekara gondolok. Ez realis?

Az nem baj, ha boseges, mert lesznek kisgyermekek is, akik csak nyammognak rajta, szamolhato mennyiseget nem esznek, de azert kerul elejuk is husi, valamint az sem baj, ha 1-2 fonek elegendo hus maradna masnapra is.

Akkor igy felnottre eleg a 20-25 dkg?


2010. dec. 22. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én inkább 30 dkg-ot vennék nyersen, mert összesül, ha marad igen finom hidegen is. Más ételt is készithetsz belőle, pl. majonézes hus salátát.
2010. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

nálunk pl egy kiló karaj 4 felnőtt plusz egy ovis rántva elég, de egyben vagy szeletben sütve kevés.

én is legaláb 30 dkg nyershúsra szavaznék fejenként.

2010. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bumbi02 ***** válasza:
59%
hát szerintem 20-25 deka bőven elég.. éttermekben a hús adag átlag 10-15dkg közt szokott lenni, de ha 25 dekát csinálsz lehet repetázni is:).. csak számolj az elkészités során előforduló veszteségekkel.. tehát ha 5 főre fözöl mondjuk én vennék 1,25-1,5 kilót. biztos ami biztos:) akkor még marad is, az száz:)
2010. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Akkor inkabb szamolok 30 dekat felnottenkent, ugy jo, ha marad.

Valojaban nem vagyok eppen kezdo haziasszony, de a husvasarlas az elmult evekben max a fustolt husig, daralt husig terjedt, mert mindig a szuleim toltik meg a fagyasztonkat sajat portarol valo husokkal. Szemmertekkel sutok, most meg nem otthon vagyunk, a ferjem ment el hust venni es nezett ram furcsan, amikor elkezdtem korbemutogatni hogy kb mekkora darab hust vegyen, sulyt kellett neki mondanom, abban meg nem voltam biztos.

Koszonom meg egyszer!

2010. dec. 22. 22:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!