Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi legyen a karácsonyi vacsi?

Mi legyen a karácsonyi vacsi?

Figyelt kérdés
párom sem a halászlevet,sem a töltött káposztát nem szereti. Milyen tipikus karácsonyi receptek vannak még?
2010. dec. 9. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

nálunk hagyományosan hatcombú sült kacsa párolt lilakáposztával és krumplipürével, valamint gombás marhaszelet vörösboros rozsdamártásban és sült krumpli a menü szentestére.

egyik évben töltött bébipulykával is próbálkoztunk de nem nagyon jött be nekünk.

anyukáméknál viszont fátyolba tekert és kolbászhússal töltött szűzpecsenye van mindig karácsonykor,...meg bőrös karaj cseréptálban.

2010. dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2010. dec. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi hagyományosan csak mákosgubát készítünk. A halat nálunk sem szeretik. Igaz,a többi napos sincs terülj-terülj asztalkám,mert felesleges. Húsleves,töltöttkáposzta,sült vagy rántotthús körettel,és sütik.
2010. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Stefánia(azaz hosszúfasirozott)

Karaj kolbászhussalt töltve

Töltött csirke(májtöltelékes)

Sajtal gombával töltött rántott karaj

Rántott csirkemáj.

"Ezeket azért szeretem mert melegen is hidegen is nagyon jók"Melegen kis krumplipüré hidegen meg majonézes kukorica vagy krumplisaláta.

2010. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
hát, úgy tudom, szenteste tradicionálisan halételek szoktak az asztalra kerülni, de sok családról hallottam már, akiknél nem ez a bevett szokás. rokonaid semmilyen halat nem szeretnek, vagy csak a halászlével nem szimpatizálnak? mert megpróbálkozhatnál esetleg [hujjuj, szentségtörés...] rákkal, tengergyümölcseivel is. :) mellé friss vagy párolt zöldségből köret... hmm ;)
2010. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!