Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Temperával színezhető a...

Temperával színezhető a mézeskalács díszítő íróka?

Figyelt kérdés
Ami fontos, hogy NEM étkezési célra kellene, mézeskalácsházat díszítenék vele, de az ételfestékkel egyszerűen képtelen vagyok megfelelő árnyalatot elérni. Arra gondoltam, hogy próbaképp a tojásfehérje mellé temperát tennék bele színezőanyagként. Megszáradna ettől is?
2010. dec. 3. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz vele. Amúgy por állagú ételfestékkel sem jó?
2010. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom,de mekkora a házikócska???

mert ha nem nagy akkor van a dr.oetkernek ez a dekor tolla!Én kipróbáltam szerintem jó csak tényleg meg kell olvasztani meleg víz alatt,de ezt leírja a doboz hátulján!

500 vagy 600 ft és 4 szín van benne!

2010. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha nem étkezési célra kell, akkor nem értem, hogy minek töröd magad ennyire. Só-liszt gyurma rulez és azt azzal fested, amivel akarod.
2010. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mert a mézeskalács illata, színe, külleme a lényeg. :)Ez minden évben lakásdekoráció és illatosító az ünnepek alatt. Mindig azt mondjuk majd megesszük, aztán még februárban is itt díszeleg, és általában nem jut el a hasunkba. Erre a célra készül mondjuk külön is. Idén aztán végül ragasztópisztollyal estem neki az összeállításnak, úgyhogy az evés teljesen kiesik.

Por alapú festéket nem tudtam beszerezni, és nekem az a bolti díszítő máz iszonyú kevés lenne, nagyon nagy a ház, 3 részből áll egy közel 40x40cm-es alapon.

Mindenesetre próbálkozom majd, hátha sikerrel járok. Köszönöm mindenkinek. :)

2010. dec. 3. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:

jujj gondolom nagy a család:) gyerkőcök meg minden:)

Nálunk is van néha de 10 csak max 4szer sikerül a házikó:D

2010. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát a "gyerkőc" az én lennék, 21 múltam... :) Meg a család többi tagja is gyerek ilyen téren. Ez az évenkénti közös projekt. Tesóval ragasztok, Apuval világítást szerelünk bele, Anyus meg próbálja csiszolni a díszítési technikám évről-évre. :)
2010. dec. 3. 23:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Azta! Világítás van a mézeskalács házatokban?

jaaaaaj, kérünk szépen képeket!!!! légysziiii!!!!!

2010. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És karácsony után majd nem akarjátok megenni a mézeskalácsházat?
2010. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem, hogy a tempera oldódik a cukormázban, ha jól emlékszem, olajos közeg kell neki, azt meg a tojás nem szereti, és ráadásul a szaga sem az igazi... :S
2010. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!