Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondjatok már nekem olyan...

Mondjatok már nekem olyan lisztet és cukrot ami nem hizlal annyira! És hol lehet ilyeneket kapni?

Figyelt kérdés
A cukornál nem mesterséges édesítőre gondolok, a lisztnél pedig olyanra amit ugyanúgy lehet használni sütikbe is. Tudom nincsenek csodaszerek, de szeretnék minél kevesebb olyan ételt enni ami nem hizlal!!! És még egészséges is!!!
2010. nov. 22. 23:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

A cukor természetéből fakadóan energiadús. Ha már nem az, akkor nem is cukor.

Olyan mintha olyan fürdővizet keresnél, amitől kevésbé leszel vizes O_o

2010. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi de nem a kérdésre válaszoltál. Ezt nagyon szeretem ebbe az oldalba. Nem azt kértem hogy egyáltalán ne legyen benne energia, csak azt hogy miben van a legkevesebb.
2010. nov. 22. 23:57
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Ilyen nem létezik a cukor és a liszt a leghízlalobb a zsírnál is rosszabb sokan keverik.

"minél kevesebb olyan ételt enni ami nem hizlal!!! És még egészséges is"

Pontosan csodaszerek nincenek ha fogyni akkarsz sok zöldséget és kimélően készült szárnyas húsit egyél.

2010. nov. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
A Nyírfacukor,ill. a Xilit.Az első Nyírfanedvből készül,a másik kukoricacsuhéból.Mindkettő kalóriaértéke kb. fele a cukorénak,viszont a Glikémiás indexe csak 7,ami nagyon kedvező.Ez az érték jelzi,hogy mennyire emeli meg egy élelmiszer a vércukorszintet,ami később falánkságot generál.Minél alacsonyabb az érték,annál kevésbé emeli a vércukorszintet.A szőlőcukor 100,az asztali cukor, azt hiszem 60,a gyümölcscukor 19.Xilitet pl. a DM -ben vagy bioboltokban kapsz.A zabliszt,illetve a liszthez adott zabkorpa egészségesebb,mint a finomliszt és a rosttartalomnál fogva kevésbé hizlal.Szintén bioboltban kapható,vagy DM-ben. De ha boltban veszel zabpelyhet,azt is ledarálhatod és kész a zabliszt.
2010. nov. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
A 0h 56'-os vagyok. A tények és tévhitek oldalon találsz paleolit recepteket,ami egészséges és kevésbé hizlal.Ott a Steviát és a Xilitet ajánlják édesítésre.A Stevia egy növényi kivonat,0 kalória,de van mellékíze és elég drága is.A Xilit cukor izű,és az sem olcsó,kilója kb. 3000 Ft,de van kisebb kiszerelésben is.
2010. nov. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bármilyen lisztet és cukrot ehetsz,ha mértékkel eszed. Fogyassz mellette sok tejterméket,gyümölcsöt,zöldségeket,húsokat vegyesen,akkor nem fogsz tőle hízni.

Nem kell mindent elhinni,amit a reklámokban és a fogyókúrás tanácsokban mondanak. A többségük csak üzlet,de nem hasznos. Norbi és Rubin Réka is a hiszékenyek miatt gazdagodott meg.

Vegyesen enni mindent,de mértékkel.

2010. nov. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a teljes kiőrlésű liszt a lehető legjobb választás, én is mindent abból csinálok. Kalóriatartalma kb ugyanannyi, de rengeteg rost van benne, és hasznos tápanyag.

Cukor helyett állítólag jó a sztívia (keress rá), csak sztem kicsit drága. Mondjuk kevés is elég belőle.

2010. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

*A tények és tévhitek oldalon találsz paleolit recepteket


A tények és tévhitek oldalon a paleolit a legnagyobb tévhit. Semmi valóságalapja nincs, a paleolit korról semmit nem tudni, a táplákozásról sem, nincsenek leletek. Ráadásul azóta az ember környezete is meglehetősen átalakult, az ember szervezete pedig ehhez valamennyire alkalmazkodott. Az átlagéletkor meg nőtt. A paleolit ember 20 évesen megette a medve. Honnan tudná bárki is, hogy 50-70 évesen milyen betegségei lennének?

2010. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Nyírfacukor (csak vigyázz, mert ha nem szoksz hozzá fokozatosan, durva hasmenést okoz) és teljes kiörl. liszt. Mondjuk nem mindent lehet megcsinálni belőlük, a nyírfacukor pl. nem jó élesztős tésztákhoz, mert gátolja gombák szaporodását, nem kel meg a tészta. A tk. lisztet is csak felesben használom fehér liszttel sütihez.

De kukoricalisztből állítólag jó piskótát lehet sütni, még jobbat, mint fehérből.

Rétesnek viszont ne állj neki rétesliszt nélkül - tehát arra se jó a tk.

A kalória mindben ugyanannyi kb., csak élettanilag jobbak. Ha 1 db sütit eszel, megeheted fehér lisztből is. Ha meg akarsz enni egy tepsivel, az nyírfacukorból és tk. lisztből is hízlalni fog.

2010. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Off: a xilit a nyírfacukor más néven.


Kérdező, ha szeretnél egészségesen táplálkozni, és nem hízni, akkor hanyagold a lisztes-cukros süteményeket. Ha édességre vágysz, fogyassz gyümölcsös parfét, házi krémtúrókat, de tortalapot is készíthetsz sovány túróból, liszt nélkül. Nézz körbe a cukorbetegeknek ajánlott receptek között.

2010. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!