Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megszikkadt, saját sütésű...

Megszikkadt, saját sütésű vajas kekszből milyen más édességet készíthetnék?

Figyelt kérdés

Van egy tállal, ugyanis húsvétra sütöttem, de váratlan esemény miatt el kellett utaznom, nem volt idő díszíteni, ezért félreraktam, és akkor csak a romlandó sütiket pusztítottuk el nagy hirtelen. Ez még csak felejtődött... Tea mellett nyammogtam el már pár darabot.


Nincs baja, finom ízű, csak kemény lett.


Morzsákra törve vagy ledarálva gondoltam újrahasznosítani!

Tudok ötletes recepteket, amihez nagyobb mennyiségben jó lehet ez?

Valami jó habos, vagy krémes sütiket akarok, lesznek mostanában családi szülinapok.


Ami nekem beugrott,

-az a szalámi süti,

-meg amikor tortaalapnak gyúrnak össze hidegen daràlt kekszet vajjal... De!

Ilyesmit nem akarok!


Inkább olyat hogy pl sütök egy tortaalapot, és liszt helyett tennék bele ebből darált formában... Viszont nincs ilyen receptek...


Na vagy hasonló, szóval ne egy sütés nélküli valami legyen...


Ha valaki tud jó ötletet, légyszi írjon, míg van a vájlingnyi kekszemből! :)))


jún. 19. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A darált kekszből tipikusan sütés nélküli valami lesz.

Esetleg egy hamis vakondtúrás torta. Bár az is sütés nélküli.

Vagy egy sült sajttorta szintén keksz alappal. Nagyon elegans lehet egy ilyen torta ha szép a keksz kéreg és akár van a tetején valamyen zselé vagy öntet.

Csinálhatsz kókusztekercs tortát is

jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudom, most nem sokat segít, de máskor tedd be a fagyasztóba, ott fél évig is eláll, kiszedve olyan, mint frissen volt.
jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Ragaszd össze őket lekvárral. Attól megpuhul egy idő után.

Amúgy az első jól mondta, a darált kekszes édességek jellemzően sütés nélkül készülnek, az bennük a poén.

Esetleg süthetsz sima tortát és a darált keksszel díszítheted a szélét. Ilyenkor nyáron jól tud esni a hűtős, sütés nélküli édesség egyébként, a mi családunkban legalábbis népszerűbbek ilyenkor, mint a habos torta.

jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem is a poén kedvéért jeleztem, hogy tudom, a sütés nélküli sütik jellemzője a darált keksz, és....

...nos igen, ha ilyet szeretnék fel sem teszem a kérdést.


Vannak olyan sütést igénylő sütik, amibe bizony nem liszt kell pl darált keksz vagy valami édes morzsa. Csak amiket én ismerek, azokba nagyon kevés kell ebből, illetve nem akarnàm azok egyikét sem sütni mostanság, az egyéb hozzàvalók miatt.



Viszont jöhet még ide olyan olvasó, aki a kisujjàból vág valami szuper receptet....


Amúgy már csak inkább fél tálnyi lesz a kekszem, mert egy klassz édességet már kiötlöttem saját kútfőből.

jún. 20. 09:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Pudingot gazdagìthatod vele.
jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Darált kekszből csak a sütés nélküli dolgok mennek csípőből a legtöbb embernek. Én még olyat nem hallottam, hogy liszt helyett ment volna a tésztába. Maximum a kekszes alapos sajttorta olyan verzióját, ahol a sajtos masszát meg kell sütni miután a kekszes alapra kentük.
jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!