Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kelkáposztát modernebben, nem...

Kelkáposztát modernebben, nem szürkére főzve hogyan készítenéd el?

Figyelt kérdés

Sajnos a párom hozott haza egy fej ilyet, kidobni nem akarom, valamit kéne vele csinálni.


Én 20 éve nem ettem, és sose főztem kelkáposztát semmilyen formában.


A sulis menzásra nem hasonlító receptetek van? Ami nincs szétfőzve?



jún. 9. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne főzd péppé.

Hagymát, fokhagymát, kőménymagot, ha nem szereted, őrölt köményt pirítsd meg, tegyél rá fűszerpaprikát, a felcsíkozott kelkáposztát, kockára vágott krumplit, só, frissen őrölt bors, majoranna is mehet rá, öntsd fel annyi vìzzel, amennyi ellepi, főzd olyan allagúra, amit szívesen megeszel, vegyél ki belőle pár kanállal turmixold össze, öntsd vissza rá, és kész :)

jún. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A fözeléket is el lehet készíteni nem ronggyá fözve, hanem roppanósabbra hagyva.

De lehet belöle rakottat készíteni (szintén normálisan fözve, nem túlzottan), lehet cikkekre vágva kirántani, csíkokban megpirítani, vegyes sült zöldség közé keverni, enyhén blansírozva salátának vagy megtöltve.

jún. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj rakott kelkáposztát, azt nem kell agyon főzni. Nekem legalábbis mindig zöld marad, mert úgy csinálom, hogy előfőzöm és le is sütöm.
jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Hát nálunk menő a kelkáposztás rizottó. Pirított bacon, párolt vöröshagyma, pici fokhagyma, blansirozott kelkáposzta és rizs.
jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4-es: ez az ötlet még nem jutott eszembe, de nagyon tetszik!
jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5


Valami helyi élelmiszerlanc recept újságjában volt anno. Látványra nem túl szép, de nekünk nagyon bejött. Lehet rá citromhejat reszelni és citrom levét csepegtetni, én szeretem úgy is. Jó önmagában is, de nálunk általában sült csirkemell vagy rántott hal van mellé.

jún. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Köszi. Egy ideig semmiféle álllati fehérjét nem fogyaszthatok, ezért ez a recept épppen kapóra jött (ha a bacont kihagyom), mindig megörülök, ha valami új, érdekes receptet látok valamerre!
jún. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7


Ez esetben a rizst főzd a kelkáposzta balnsirozo vizében és adj hozzá egy zöldségleves kockát, vagy maradék leszűrt zöldséglevest, illetve kevés olvasztott margarint a végén, különben nagyon száraz és ízetlen lesz.

jún. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet is!
jún. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szívesen. Remélem ítélni fog
jún. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!