Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Airfryer-ben elkeszitettem...

Airfryer-ben elkeszitettem nyersen mérve 210g csirkemellet,amiből 90g lett.Feherje,zsír,szénhidrát és kalória szempontjabol a nyers értéket számoljam? Nem lett szurrealisan kevés g? Nem veszített a tápértékéből?

Figyelt kérdés

jún. 7. 19:25
 1/4 anonim válasza:
52%
Sütés előtt 210 grammban volt X gramm fehérje, sütés után a 90 grammban van benne az X gramm fehérje. Szerintem nem szürreálisan kevés, általában ez történik. Csak a súly változott, de a fehérjetartalom nem csökkent.
jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Tök mindegy, melyiket számolod, mert kb. csak a víz távozik belőle.


100 g csirkemell és 50 g víz is ugyanannyi fehérjét tartalmaz, mint 100 g csirkemell és 10 g víz.


És mivel szarrá vannak tápolva, kiegészítőzve, fújva a nagyüzemi állatok, nem csoda. Szürreálisan minősíthetetlenek a húsok, inkább. Házi csirkéből maradt volna kb. 15 dkg.

jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,azt nemtudom elképzelni hogy az egyik szelet húsban 80g csirkemell+20g víz,a másikban 60g csirkemell+40g víz.mindkettot 100g-nak fogom lemérni,de mivel az egyikben több a víz nem kevesebb a tapertek?
jún. 7. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet túl sütötted mert nagyon sok a súlyveszteség.
jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!