Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Stefánia vagdalt, őzgerincform...

Stefánia vagdalt, őzgerincformában megsüthetem?

Figyelt kérdés
Ha süthetem akkor tehetek alá sütőpapírt (mert jelenleg csak az van itthon, alufólia nincs), hogy ne ragadjon bele a formába? Vagy esetleg, ha van más ötletetek, hogy mit rakjak alá szívesen fogadom. :) Kezdő háziasszony vagyok, holnap délre szeretném ezt elkészíteni.
2010. okt. 25. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
De minek kell beletenni a sima tepsibe is jó sütni. A sütőpapír piskótaszerű tésztára jó a zsíros húsba beleég.A fólia is ráéghet.
2010. okt. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, kuglóf-formába is teheted!
2010. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kend ki zsiradékkal és nem ragad bele, viszont forrón nem fog kijönni, max langyosan....én is javaslom, hogy egy sima tepsiben süsd ;)
2010. okt. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy a sütöpapir beleég a húsba, söt!

Nemrég olvastam erröl, kipróbáltam, és azóta csak igy sütök sütöben fasirtot - nem ragad rá a tepsire/formára, nem kell utána súrolgatni, és sokkal szebben megmarad a formája. (Egyébként sütöpapir nem CSAK piskótához való, hanem mindenféle süteményhez, pl. a zsiros linzerfélékhez is!)

2010. okt. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! nyugodtan sütőpapírozd ki, de előtte alaposan gyűrd össze,hogy jól be tudd illeszteni az őzgerincbe.

üdv.

2010. okt. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kisnita ***** válasza:

Szia!

Én úgy szoktam, hogy az őzgerinc formát kikenem olajjal és beszórom zsemlemorzsával, úgy teszem bele a hús egyik felét, bele a főtt egész tojásokat és rásimítom a hús másik felét. Alufóliával betakarom, 10 percig így sütöm, leveszem a fóliát és úgy is sütöm addig míg szép színe nem lesz.

Tuti, hogy nem ragad bele!!

2010. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan
2010. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!