Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tárkonyos raguleves, te hogy...

Tárkonyos raguleves, te hogy csinálod?

Figyelt kérdés
Most csinálnék először,de annyiféle recept van a neten hogy nem tudok dönteni.
2010. okt. 19. 10:07
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én úgy szoktam elkészíteni hogy a csirkemellet kis olajon fehéredésik pirítom majd hozzáadom a répát,zellert,cukorborsót,(gombát is szoktam bele tenni),majd pici tárkonnyal megszórom,majd felöntöm vízzel.Fűszerezem,közben többször megkóstolom hogy a tárkony mennyire érzik ki belőle,ha kevésbé akkor teszek még bele.Tejszínt pedig csak tálaláskor szoktunk bele tenni ha kér valaki,mert anélkül tovább tárolható!

Sok sikert az elkészítéséhez!


25/l

2010. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én húslevest főzök többféle zöldséggel, tárkonnyal, ha minden puha, tejföllel és liszttel behabarom, citromlével ízesítem.
2010. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csirkeaprólékból szeretem,de természetesen nemesebb húsokból(csirkemell,borjú,vad,sertés,ezek a "megszokottak") is kiváló ragulevest főzhetsz!

Az én ajánlatom ,kb.4-6 főre:

2 közepes fej apróra vágott hagymát "aranysárgára" piríts le egy kis olajon!Kis kockákra vágott vegyes zöldséget(1 szál répa,1 szál petrezselyemgyökér ,egy kis darab karalábé,és kb. ugyanannyi zeller )dobj hozzá!4 darab közepes csiperke gombát szeletelj fel,szárával együtt és ezt is teheted a fazékba!Sózd!A megmosott húst darabold fel,kis kockákra!Ha színhúsból készíted körülbelül 40

dkg!Aprólékok,csontos húsok esetén ez a tömeg természetesen a többszöröse is lehet!Párold a húst a zöldséges alapodon!De még előtte fűszerezd fehér borssal,tárkonnyal,petrezselyemzölddel,és ha bátor vagy egy leheletnyi szerecsendióval!Mielőtt a hús elkészülne tégy a fazékba egy jó marék zöldborsót,és keverd el!Enged fel vízzel(Kb.2,5 liter) és forrald fel!Ellenőrizd a fűszereket és a sót!Készíts tejszínes habarást(1 nagy evőkanál liszt és 1 dl tejszínt keverj be,szerintem elég lesz,tégy hozzá kis vizet vagy tejet ,ha sűrű maradt),és sűrítsd be a levest!Megint forrald ki,és ellenőrizd a sót!

Kész is van!Tálalásnál citromkarikát tehetsz a tetejére,és egy kis tejföl,és finomra vágott petrezselyem is feldobja az ételed,a szemednek is főzz!:)

Szerény véleményem szerint a raguleveseknek nem kell szigorú recepttúra,hiszen bármilyen alapanyagból(zöldségek,húsok,fűszerek) finom leves főzhető!

Minden jót!F/35

2010. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kedvencem ez a típusú leves, így köszönöm neked, hogy feltetted a kérdést :D.
2010. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2010. okt. 19. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!