Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kézi mixer/robotgép használatá...

Kézi mixer/robotgép használatával is tudok tésztát dagasztani?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen kézi robotgépem:

[link]



Azt írja dagasztásra is jó.


Tehát, ha ezzel csinálom a kenyér tésztáját a nagy robotgép helyett ami a főzős videókban szerepel (bedobják egy tálba az alapanyagot és 5 perc múlva kiveszik az összeállt tésztát) ugyanúgy összeáll és jó lesz?


2023. márc. 30. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Igen.
2023. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Megfelelővel igen, ezzel meg sem próbálnám
2023. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ezek nem rendes kilós kenyér bedagasztására vannak, hanem jóval kisebb mennyiségű tészta esetén kis rásegítésre, ami kiváltja a kézi dagasztás egy részét. Nekem van ilyen, csak kis mennyiségű, lágyabb tészta rövid idejű dagasztására használom és kézzel fejezem be, mert nyekeg és köhög ha pár percnél tovább dagasztok. Összehasonlításképpen ezek 1-300wattosak, egy jobb konyhai robotgép pedig 1000.


Ha rendes kenyérben gondolkozol, én nem javaslom ezzel bedagasztani tisztán, mert felkapja a tésztát, és meghal közben a gép.

2023. márc. 31. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha egyedül vagy és emiatt csak 20 deka liszt a kiindulási mennyiséged, akkor igen. Az általad mutatott linken lévő "robotgépbe" ha a benne lévő habverőket lecseréled a képen lent ábrázolt dagasztó rudakra, akkor tudsz vele nagyobb viszkozitású anyagot is homogenizálni. Előtte érdemes a használati útmutatót figyelmesen elolvasni, hogy hány percet üzemelés után kell félórát hűlni hagyni a gépet, a motor leégésének a megakadályozása érdekében.
2023. márc. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Igen szerintem
2023. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Arra jó, hogy nagyjából összedolgpzd vele, de rendesen nem dagaszt.
2023. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Biztos, hogy nem. Lágy tésztához, kis mennyiség esetén elmegy. Pl. lángoshoz. Kilós kenyérrel (ami kb. 60-65 deka lisztet jelent) nekem a kifejezetten arra a célra készült, nem is olcsó gépem is kínlódik egy kicsit.
2023. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a receptet néztem, és itt végig ilyen kézi géppel dolgozik:


[link]

2023. márc. 31. 14:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, legfeljebb lefullad a motor. Az én jó öreg NDK-szökevény kézi mixerem idősebb nálam (és túl is fog élni), eredetileg 150 wattos - bár a legmagasabb fokozat már nem működik -, és még így is alkalmas dagasztásra. 25-30 dkg lisztből készült tésztákhoz nekem bőven elég, még ha kissé le is tépi a karomat a vibráció.
2023. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!