Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Összeomlik vagy összetörik a hab?

Összeomlik vagy összetörik a hab?

Figyelt kérdés
Több helyen hallottam és olvastam, hogy a hab összetörik. A hab hogyan törhet össze? Miért mondják ezt?

2023. febr. 14. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
miért ne törhetne össze? Gondolom tojáshabról van szó. Elég ha durvábban kevered, és szétszeded a kis buborékokat. Ha túlvered a tojáshabot, (=túl keményre) piskótához mondjuk, akkor meg "kidurrannak" a melegedésnél ezek a buborékok, és visszaesik a piskóta.
2023. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Ez csak egy szóhasonlat,egyébként összeesik a hab.
2023. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Méghogy a hab... Ha kicsit belegondolsz a mechanizmusába (amit az 1-es leírt) könnyen belátható, hogy könnyen összetörik.


De mikor azt mondják, hogy pl. összetörik a húsleves! :D

Mindig egy ilyen fellengzős urbánlegendnek tűnt... amíg nem láttam saját szememmel! Hogy attól menthetetlenül bezavarosodott az addig kristálytiszta leves, hogy túl magasról volt szűrve, és túlságosan csobogott.

Úgyhogy ja, ezek ilyen ilyen törékeny dolgok. Pláne a hab. :)

2023. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

...egyébként meg szerintem nem "vagy".

Hanem össze"omlik" , de leginkább összeesik, azért, mert összetört.


Összeesni (omlani) mástól is tud, kémiai hatásra, vagy az állástól, vagy olyan összetevőtől, amitől összezuhan.

Az összeesés egyik oka lehet a durva mechanikai behatás, és ilyenkor helyen szóhasználat a zsargonban az, hogy összetört, és emiatt esett össze.

2023. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*helyes
2023. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!