Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szégyelljem hogy (50+ N) nem...

Szégyelljem hogy (50+ N) nem tudok fözni?

Figyelt kérdés

Amiket gyártok nagy ritkán, az finom. És sütni szeretek.

De a fözés valahogy nem ihlet. Mindig megilyedek, ha vendégeknek kell alkotnom valamit, vagy szóba kerül a fözés egy egy beszélgetés során…

Mit csináljak? Ez szégyen?


2022. szept. 12. 12:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Munkatársam odajött és olyan szakszavakkal dobálózott, hogy pislogtam. Kezdtem én is megingani, hogy most akkor nekem is kellene tudnom ezeket ilyen szinten? Aztán visszakérdeztem és kiderült, hogy egy tepsis húst csinált csak csicsásan mondta.

Nem szégyen, ha nem szoktál puccos kajákat főzni. Egy nokedli vagy főzelék is főzés! Ehető lett? Akkor tudsz főzni! :D

2022. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy én még egy székelykáposztát vagy gombócot se tudok megfőzni egyedül. De fogom és neten vagy könyvben megnézem miből mennyi kell bele. Tadamm, ott a szép, finom kaja! Főztem, nem? Évente 1x főzök valamit, így ki emlékszik rá, hogy hány gram rizst kell a gombócba tenni vagy kell-e xy fűszer valamibe, hogy jó legyen??
2022. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki olvasni tud, az főzni is megtanul hamar. :)
2022. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nem mindegy, hogy hol húzzuk meg a főzni tudás határát. Ezer meg egy technika van, amit sokan nem alkalmaznak, de ettől még ehető a végeredmény, otthonra nem feltétlenül kell semmi extra. Tudomisén egy pörköltet például elég nehéz elrontani, az első próbálkozásom is jobb volt, mint a legtöbb éttermi, pedig szarvastól marhapofáig próbáltam már mindent és mindig rendben van. Ezzel szemben mondjuk vadmadarakat, például fajdot vagy egy csomó halat elég macera jól készíteni, anélkül, hogy kiszáradnának, de egy átlag háztartás úgyis csirke-sertés tengelyen mozog fehérjék terén, szóval ez sem jelent semmit.
2022. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű. Felhívsz magadhoz kajálni egy 25 éves fiút. Ha nem dug meg, akkor annyira szarul főzöl, hogy elszégyellheted magad.
2022. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50+-os... Szerinted melyik 25 éves fiú piszkálná meg?
2022. szept. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!