Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi ideig kell főzni a...

Mennyi ideig kell főzni a csöves kukoricát?

Figyelt kérdés

2022. aug. 20. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csemege, akkor 30 perc elég.

Ha régebbi, akkor bő óra, másfél.

2022. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Én mikroban szoktam, kb 2 perc 600 w egy cső. Mi így szeretjük, roppanósan.
2022. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 percig szoktam általában 4-5 zsenge csövet egyszerre.
2022. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
15-20 perc.
2022. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy először is fogom a csöveken lévő csuhé belső, zsengébb részét és azokkal egyrészt kibélelem a fazék alját, és hagyok annyit, hogy a tetejére is jusson és amennyire lehet, befedje a csöveket. Én bele szoktam főzni a bajszát is, mert egyrészt ad egy extra ízt a kukoricának, másrészt - ahogy mondják - rendkívül egészséges. Úgy csinálom, hogy a bajuszt összegyűjtöm egy csomóba, majd a csuhéba csomagolom - egyfajta "batyut" készítek - hogy ne bomoljon ki - majd ezt a csövek alá helyezem, azok által lesúlyozva.

Én - amennyiben zsenge, és tejes kukoricáról van szó - forrástól számítva nagyjából 15 percig főzőm (persze só meg minden egyéb fűszer nélkül) majd 15 perc után a lángot elzárva hagyom még 15 percig párolódni a lefedett fazékban - a fedőt emelgetni ilyenkor szigorúan tilos! (Ugyanis attól, hogy elzártuk a lángot, a hő még ugyanúgy megmarad.) Így érhető el a létező legtökéletesebb és legízletesebb állag. Mivel ha a szemek túlfőnek, akkor túlságosan kemények és íztelenek lesznek. A benne főtt csuhé és bajusz pedig egészen fantasztikus ízt kölcsönöznek a kukoricának.

2022. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Energia- és víztakarékos módszer: elég 10-15 percig párolni 1-2 centi vízben. Aki nem hiszi, próbálja ki.
2022. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös voltam


Annyit még elfelejtettem, hogy a "forrás után" azt jelenti, hogy nem felforralni kell, hanem csak szépen fokozatosan felmelegíteni, hogy csak gyöngyözzön, és így is főjön. A 15 perc sincs kőbe vésve, lehet 10 perc is, de akkor, hosszabb ideig kell párolni a lángot elzárva a fedő alatt.

A cél a szemek roppanós, tejes, édes állagának a megőrzése és az ízek fokozása (a belefőzött bajusz és csuhé által).

A kukorica főzővizét sem feltétlenül kell kiönteni, hiszen ez egy nagyon gazdag ízvilágú alaplé. Amit számos étel (akár vegán ételek) készítéséhez is föl lehet használni. Sajnos magyar oldalon elég kevés főzési tipp található, viszont angol oldalon rengeteg; érdemes rákeresni a "corn stock" vagy "corn broth" kifejezésekre.

2022. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig 5-ös.


Ami a víz mennyiségét illeti; nagyjából én annyi vizet öntök a csövekre, hogy azokat pont ellepje - persze ügyelve arra is hogy a csövek felúsznak a víz tetejére, ezért amikor felöntöm a fazekat vízzel, ügyelek arra, hogy a csöveket kézzel lenyomjam. Fontos, hogy soha ne adagoljuk túl a vízmennyiséget, ugyanis minél több a víz, annál ízetlenebb lesz a kukorica. Azonban a megfelelő vízmennyiségben a csuhéból és bajuszból kifőtt ízanyagok idővel beleivódnak a csövekbe és ha a főzővíz nincsen túladagolva, akkor ezek az ízek annál nagyobb koncentrációban lesznek jelen a csövekben. Ezért is mondtam, hogy ne öntsük ki a főzővizet, hanem lehetőség szerint használjuk fel alapléként: https://www.youtube.com/watch?v=ijRavDLwMlY

2022. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennyire kár túlbonyolítani egy szerencsétlen kukorica főzését...
2022. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi legalább 2-3 óráig szoktuk főzni.
2022. aug. 20. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!