Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pénztárcakímélő, könnyen...

Pénztárcakímélő, könnyen elkészíthető finomság?

Figyelt kérdés
Szeretnék a napokban sütni valamit, de nem akarok különleges és drága hozzávalókkal bajlódni. Olyan édességet keresek, amihez nem kell cukrász tudás. Szoktam sütögetni, nem most kezdtem, de könnyen elmegy tőle a kedvem, ha csak csalódást okoz. Jöhetnek a legátlagosabbaktól a ritkaságokig!A legjobb az lenne, ha recepteket is linkelnétek, de nem halok bele, ha magam keresek utána

2022. jún. 1. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

én ilyenkor általában kráter sütit szoktam csinálni :D az gyakorlatilag egy pudingos piskóta, cukros tejföllel :D

meg nagyon szeretem a sima piskótát is, akár csak magában is, meg csokiöntettel is :D amit kakaóból és vízből szoktam csinálni, kis keményítővel, hogy sűrűbb legyen :D

2022. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Muffin, kókuszgolyó, kókuszrúd, túrópötty, pudingos keksz, piskótatekercs, mézes krémes, kókuszcsók, különböző csokisütik, pl.: [link]
2022. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kedved sütögetni van egy csomó sütirecept sütés nélkül. Nekem nagy kedvencem a kókuszos keksztekercs.
2022. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Cseresznyés/meggyes kevert, borzas Kata (kakaós tészta között túró), különböző lepények.
2022. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3-4 almát meghámozol, felvágod kb. 1,5 cm-es vékony szeletekre, szórsz rá egy vaniliáscukrot és sok fahéjat. A leveles tésztát kiteríted, a középső 1/3-ára szórsz vékony rétegben búzadarát, arra halmozod az almatölteléket. A tészta két szélét ráhajtod az almára. Megszurkálod villával, lekened felvert tojással. Egyszerű és finom.
2022. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Én palacsintát csináltam tegnap, a banános muffin jut még eszembe, zabsüti mikróban. Paprikás csiga (igen, ez édesség): édes kelt tészta amibe cukros kakaó helyett pirospaprikás cukor kell. Mezőföldi recept, naggyon finom és leves mellé másodiknak is szupi!
2022. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez a jó recept! Annyi, hogy a töltelék rózsaszínhez kicsit közelebbi legyen, olyan közepes pirosas, nem 3:1 az arány hanem kb. 1 púpos ek. kell egy müzlistálnyi cukorhoz és bátran keverj be ennyit, mert a leírtnál sokkal több töltelék kell! Szárazon fura, de megsülve, kicsit karamellásan már állat király!!! Jó magas tepsibe tedd, kb. 2 ujjnyi szeleteket felállítva és ne szorosan, mert kibugyoghat az olvadt cukor alulra!

2022. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A banános muffint imádom, mert lényegében megtrancsírozott, elnyomódott banánt is menthetsz. Megtöröd és egybeborítva kihabosítod, van vagy kemény 5 perc bekeverni! Fahéjas porcukorral, csokis krémmel, csokival vagy anélkül is finom és jó könnyű! ;)

12 darabhoz:

25 dkg liszt

3 nagy banán

14 dkg cukor

8 dkg vaj

2 tojás

1 teáskanál sütőpor

1 teáskanál (nem púpos különben kiérezni az ízt, és igen mindkettő kell bele) szódabikarbóna

csipet só

1 tábla csoki


Vegyítsd a lisztet, a sütőport, a szódabikarbónát és a sót.

Egy másik edényben villával vagy kézzel törd össze a banánt, géppel dolgozd össze a cukorral, a tojással és az olvasztott vajjal jó habosra.

Keverd bele a tört csokit (elhagyható).

Forgasd hozzá kanállal a lisztes elegyet.

180 fokon 20-25 perc tűpróbáig (halvány sárgás-barna lesz belül fekete szálakkal a banán rostoktól)

2022. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Búvár túrós vagy bármelyik bögrés recept vagy kókusz kocka .
2022. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon finom, egyszerű, sütéssel együtt 20 perc és csokin kívül minden megtalálható otthon:

[link]

2022. jún. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!