Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A halat ha nem húsnak nevezik,...

A halat ha nem húsnak nevezik, akkor minek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 24. 16:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Halhusi
2022. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen a hal is hús, csak a vegetáriánusok nyugtatnák magukat ezzel a "nem hús" dologgal hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásuk.
2022. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

A hal ilyen esetben hal.


A keresztény vallás böjti elöirásai alapján a vízben élö állatok (halak, puhatestüek) nem számítottak húsnak, ezért ezek ehetöek voltak a böjti idöszakban is.

A böjt alatt csak növényeket illetve halakat volt szabad enni, húst (melegvérü állatokat) nem.

Innen ered a sok helyen elterjedt besorolás - hús-hal-zöldség/gyümölcs

2022. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
36%
2-es: ne írj hülyeségeket, a vegetáriánusok NEM ESZNEK halat SEM!
2022. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
56%
#4: Van amelyik annak vallja magát, de ennek ellenére eszik halat. (Meg néha csirkét.)
2022. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%
4. Bocsánat, a peszkateriánusokra gondoltam, ami ha jóltudom a vegetarianizmus egyik ága.
2022. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%

6-os: a peszkateriánusok mint étkezési rendszer létezik, de NEM a vegetariánizmus egyik ága, a vegetáriánus étkezés alapvetö lényege, hogy nem esznek semmiféle állatot!

Nem te vagy az egyetlen, aki ezt nem tudja, nem veszekedni akarok, csak helyre igazítani a tévedést.

2022. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
35%
7. Akkor eddig én is abban a tudatban éltem hogy ez csak egy kibúvó, hogy egy vegetáriánus is ehessen valamijen húsfélét.
2022. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
4 kérlek állítsátok le ezt a fos cunamit: vega vagyok és eszek halat, tojást és sajtot is. Húst nem eszek. NEM vegán. VEGA. A vegánok bolondok, ez egy új modern hülyeség. A vegetáriánus táplálkozás egészséges, és pozitív dolog, a vegán hülyeségeknek semmi értelme nincs, mert az inkább egy vallás.
2022. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

9. "A vegánok bolondok, ez egy új modern hülyeség"


Szerintem ezt ne mondogasd nekik, mert még meggyőznek hogy az emberi szervezetnek a hallra sincs szüksége.

2022. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!