Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű és könnyen elkészíthe...

Egyszerű és könnyen elkészíthető sütemény karácsonyra ?

Figyelt kérdés
Egyszerű alatt azt értem , NEM mint a mézes krémes amihez sok lapot kell sütni, pihentetni h puhuljon stb. És ha lehet ne kelljen gőz fölött semmit felverni vagy felfőzni.
2021. dec. 21. 14:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10. Ezt hogy érted, nem lesz egyformán vékony, vagy miért?
2021. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem lesz egyformán vékony… meg valahogy nekem nem gyors és egyszerű, főleg ha ugye szépre is akarom csinálni.
2021. dec. 21. 20:20
 13/17 anonim ***** válasza:

Krémeslap, képviselőfánk készen kapható, csak a krémet (esetleg pudingot) kell megfőzni hozzá.

Ugyanígy kaphatóak piskóta tortalapok, gyümölcstorta lap.

Ami egyszerű, és finom, azok a kavart tészták. Például egy jó kavart csokis-meggyes.

Ami még eszembe jut, az a kókuszgolyó, keksztekercs, és a különböző muffinok.

2021. dec. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A linzert en úgy csinálom, hogy össze gyurom a tésztát rúddá formalom és felszeletelem. Így egyforma lesz mind, hiszen látom milyen vastagra vágom
2021. dec. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
14. Akinek nincs gyakorlata az a rúdból sem vág egyforma szeleteket, akinek meg van, az a sodrófával is jól tud bánni.
2021. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15!


Nos, van gyakorlatom, úgy 30 éves sütök, de a nyújtás nem annyira megy, sose lesz azonos vastagságú. A szeleteket meg látom milyen vastagok.

2021. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Vörösboros kuglóf:

Ebben a sorrendben a tálba rakjuk és minden alkalommal átkeverjük:

-20dkg vaj

-25dkg kristálycukor

-4 tojás

-1 cs vaníliáscukor

-1 ek natúr kakaópor

-1 lapos ek cukrozott kakaópor (pl Nesquik)

-1 tk fahéj

-2,5 dl vörösbor (nem kell drága)

-25dkg liszt

-1 cs sütőpor

-15 dkg reszelt csoki (Kihagyható, de én maradék mikulásokat szoktam beletördelni)

Vajazott, lisztezett formában 180°-on kb. 50 perc. Ha kihűlt kiszedjük. 10 dkg porcukrot kikeverünk nem túl folyósra 3 ek vörösborral és a tetejére mázként ráöntjük. Kezdő háziasszonyoknak is bátran ajánlott:)

2021. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!