Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok valami könnyen...

Mondanátok valami könnyen elkészíthető, de megfelelően gusztustalan ételt?

Figyelt kérdés
Baráti találkozóra hívom, néhány közeli ismerősöm. Sok éve már, hogy gusztustalan ételekkel kedveskedünk a meghívottaknak. Márciusban az egyik barátomnál, töltött csigát ettünk. Aug. 20.-án, egy másiknál, kakastöke pörkölt volt a főmenü. De volt már, valami tengeri halszem pörkölt, meg selyemhernyó báb is. Most én jövök, és szeretnék kitenni magamért. Kösz.

#gusztustalan ételek
2021. dec. 12. 19:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
26%
1! 😂😂😂
2021. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%

Van a facén ételek fenyegető aurával csoport, ott aztán minden van.

Vagy a Varga Irénke főztjeit javaslom még.

Amúgy jót nevettem az első válaszolón... micsoda egy társaság vagytok ti? 😂

2021. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
10%
Fogjon egy tányért mindenki,ürítse rá a székletét,aztán cserélgessétek egymás között.
2021. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Mi a baj a csigával vagy a kakastökével? (Utóbbi egyébként személyes kedvencem.) Én szerintem nincs olyan hogy "undorító étel". Ezt nyilván befolyásolja az erkölcsi és morális gát, és persze a józan emberi ész - pl.: nem eszünk ember, kutya vagy macskahúst meg hasonló. Ami viszont még az emberi lépték szerint még "elfogadtható", sőt, bizonyos népeknél még ősi hagyománya is van és nem hágja át a józan emberi és erkölcsi meggyőződés határait, az adott esetben még lehet érdekes (még akkor is ha mások számára gusztustalan).

Egyébként engem is érdekelnek a "szokatlan" ételek. Nagy gasztro fan (és persze perverz is) vagyok és szeretnék minél több mindent kipróbálni magam is, ami mások számára "undorító".


- Száznapos tojássaláta (ha érdekel, tudok küldeni receptet)

- Natto (japán erjesztett szójabab - szintén van egy bevált recept)

- Büdös tofu (ha igazán le akarod sokkolni a társaságot)


(A fentiekre még beszerzési forrást is tudnék ajánlani - amennyiben Pesthez közel laksz, ahonnan jómagam is beszerzem)


Ajánlhatom még ezeket:

- Rovar snack (bár szerintem ez annyira nem durva)

- Kusaya (japán erjesztett hal, igen intenzív, átható szaggal rendelkezik, igazi ínyencség bár nem könnyű netről beszerezni)

- "Büdös sajt likőr"

Ezt igazából otthon is elő lehet állítani. A lényeg hogy kell hozzá egy jóféle büdös sajt - lehet pálpusztai, limburger vagy más hasonló rúzsflórával érő sajt (de lehet bármilyen sajt, a végeredmény úgyis "halálos"). Fogsz egy üveg jó minőségű vodkát - Finlandia, Absolut vagy hasonló jobb márka - beletöltöd egy befőttesüvegbe, hozzáadod a választott sajtot, majd az egészet elteszed egy sötét hűvös helyre érlelődni (a "legjobb" az 1 hónap). A végeredmény fölveszi a versenyt akár egy tömegpusztító fegyverrel is


- Esetleg az örök klasszikus: Surströmming - persze annak rendje módja szerint, ahogy a svédek is csinálják


Sok helyről be lehet rendelni a netről, azonban ha a társaság nagyobb létszámú, akkor inkább ajánlott a nagyobb (min. 300 g-os) kiszerelés és ha első alkalom, akkor inkább az egész hal (és ne a "fillet"). Egy szakszerű "Surströmming party" kellékei:

- Nagy mennyiségű vodka és sör

- Surströmming konzerv

- Tunnbröd (svéd laposkenyér, asszem lehet kapni az ikeában, de ennek hiányában a tortilla is megteszi)

- Jó adag főtt krumpli

- Lilahagyma, paradicsom, esetleg friss vagy szárított kapor vagy metélőhagyma

- Jó adag tejföl

A lényeg, hogy ez egy szabad téri program (véletlenül sem zárt térben, ugyanis a konzerv felnyitása után a teret akár fel is lehet gyújtani, kiszellőzni soha nem fog) és lehetőleg télen, mert nyáron a döglegyek is ezrével jönnek mint "vendég". Az "alapozással" kezdünk, majd ha már mindenki felkészült lelkileg, fölvesszük a gumikesztyűt, fogunk egy vödör vizet, a konzervet pedig az alatt bontjuk meg. (A kinyitásnál már nem kell víz alatt lennie.) Ezután a halakat kitesszük egy tálra és mindenki vesz magának belőle, amennyit gondol. Fogjuk a lapos kenyeret, rakunk rá tejfölt, krumplit, hagymát, paradicsomot és surströmminget ízlés szerint, és két feles között jónagyot harapunk belőle.


A svédeknél ez olyan, mint nálunk egy grillparti:

https://www.youtube.com/watch?v=DmaedvVBkV8


A sok okádós, öklendezős videók helyett pedig itt van egy szakszerű kóstolás magyar módra:

https://www.youtube.com/watch?v=ihkfAEEetxM

2021. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

# 14-es voltam

Úgy tűnik egy vicceskedvű troll garázdálkodik errefelé és instant lepontozza nullára a válaszokat. Végülis ha ez neki örömet okoz, akkor lelke rajta.


A fenti választ viszont komolyan gondoltam (legalábbis ha a kérdező is komolyan gondolta a kérdést és nem viccnek szánta).


Mellesleg ami a fenti surströmminget illeti, ami még passzolna hozzá szerintem az a jóféle házi vaj és a majonézes hagymasaláta. A laposkenyeret (amennyiben nem ropogós) érdemes volna előtte kicsit lepirítani hogy ropogósabb legyen, mert úgy a jobb.

2021. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%

14/15-ös: szerintem a válaszaid azon kevesek közé tartoznak, amik tényleg a kérdésre válaszolnak, illetve kifejezetten érdekesnek tartottam a videókat is. Köszi!

A lepontozó idiótával meg nem érdemes foglalkozni, aki ennyire primitív, az nem talál több örömet az életébenben!

2021. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
20%
Pacal. Engem ezzel a világból is kilehet kergetni.
2021. dec. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%
Velős pacal, tőgypörkölt, körömpörkölt, rántott csirkeláb.
2021. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%
Rántott agyvelő - könnyű elkészíteni. Anyukám kedvenc csemegéje, szerintem a világ legundibb kajája
2021. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
A malactartó pöcikemmel, decemberben osztatlan sikert arattam. Köszönöm az értékes hozzászólásaitokat. Nemsokára megint én leszek a vendéglátó. [majdnem azt írtam, hogy soros, de félek, félreértenétek.] A szükséges mennyiségű pálinkát már beszereztem. Az ínyenc fogáson még töröm a fejem. Talán valami vegán jöhetne most.
2022. febr. 20. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!