Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudok tenni ellene hogy...

Noncsi2020 kérdése:

Mit tudok tenni ellene hogy ne rekedjen ki?

Figyelt kérdés

Sok felé képpen sütöttem már a bejglit. Miért reped ki? Vagy mit kell tenni h ne rekedten ki? Volt hogy kevés ideig kelesztettem, volt hogy 60-80 percig kelesztettem. De mindkét esetben nem hogy kirepedt hanem mint két oldalon , jobb esetben xsak az egyik oldalt kohászat és kifolyt a töltelék. Ezt a receptet sütöm mindig:

[link]



2021. dec. 5. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért reped ki, mert vagy túl vékonyra nyújtod a tésztát, vagy túl nedves a töltelék.

Meg szoktad szurkálni?


érdemes nem csak a tetejét, hanem vízszintesen, közel az aljához is keresztben átszurkálni, hogy a pára kijöhessen.


Amúgy szerintem az a legfinomabb beigli, ami repedt. :-D

2021. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cukrász is ezt mondja...


"Pataki Ádám cukrászmester természetesen tudja a titkát annak, hogy hogyan ne töredezzen szét sütés közben a teteje.


„Kelt tésztából készüljön, de a töltelék ahány ház, annyi szokás. A klasszikuson túllépve én készítek gesztenyéset is. Lehet játszani a fűszerekkel, csinálhatunk marcipánosat, gyümölcsöset is. Én például teszek a klasszikusokba is kandírozott gyümölcsöket. Nagyon fel tudja dobni! Azt, hogy a bejglink ne repedjen szét, egyszerűen megoldhatjuk: a legfontosabb, hogy az arányosan elosztott tölteléket jól tekerjük fel. Ne legyen se túl laza, se túl szoros. A repedés a sütés közben keletkezett hőtől következik be, így alaposan szurkáljuk meg. Én egy húsvillát használok, oldalról és fentről is jól beszurkálom” – mondja Pataki."


[link]

2021. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"és kifolyt a töltelék"

Végignéztem a videót, és ha a videó szerinti receptet csinálod, akkor megdöbbentő a kérdéshez írt leírásban az, hogy a töltelék kifolyik. Kevesebb cukorsziruppal, vagy sokkal kevesebb cukorsziruppal készítsd el a tölteléket! Nem baj, ha a tésztára való szétterítés közben nem könnyű eloszlatni, mert száraz, de amit írsz, az egyértelműen arra utal, hogy túlságosan nedves a töltelék. (Már ha valóban mindent úgy csinálsz, ahogy a videóban mutatják.)

2021. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!