Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt lehet mikróban...

Krosszarcu kérdése:

Milyen ételt lehet mikróban elkészíteni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudok főzni. Albérletben vagyok, a tulaj hozott ide egy új Samsung mikrót, (a régit elvitte) amit Dániában vett, nincs használati utasítása. Van az a kerek fém rács, ráteszem a csirkecombot és benoymom a grill gombot? Igy? Hány perc? (A tulajjal nem lehet beszélni, azt mondta hogy csak melegítére használt a 20-ból egy gombot rajta...) ?
2021. okt. 23. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem érdemes próbálkozni csirkecombbal, kívül megég, belül nyers lesz.

Nincs tűzhely, sütő?

2021. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Sok mindent. ÉPpen a csirkecombot igen jól el lehet készíteni (az elsönek láthatólag fogalma sincs!), de nem grillezve, hanem elöször meg kell párolni.

Ehhez 1-2 csirkecombot befüszerezed - só mindenképpen kell rá, meg ami egyebet még akarsz, bors, fokhagyma, zöldfüszerek - , ráteszed egy tányérra vagy lapos tálra, és lefedve vagy a tál fedelével, vagy folpackkal, és közepes mikrózó fokozaton 10 percig párolod, utána megforgatod - ami alul volt,az keülöjön felülre - és újra párolod, ezt addig ismétled, amíg a hús megpuhult. (Egy tüvel vagy késsel megszórva a közepénél nem véres lé folyik ki belöle) Nekem általában 2-3-szor 10 perc elég.

Utána vagy letakarás nélkül sütöd 3-5-percig, vagy esetleg a grillt bekapcsolod és pár percig grillezed, hogy a teteje megsüljön. Ennél nagyon kell figyelni, hogy nehogy megégjen, ezért inkább többször egy percig grillezd, minthogy elégesd.


De sok egyebet is lehet benne készíteni, föleg, ha egy-két személyre akarsz fözni, akkor gyorsan megvan.

2021. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Miss Endzsi ***** válasza:
48%
Ezt kipróbálom, amikor kifogy a gáz.
2021. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Sokszor csináltam így egyetem alatt, a legtöbb ismerös szerint kifejezetten finom. (csak kezdetben nem szabad magas fokozaton mikrózni, mert agyonszárad)

Nagyon jó, ha a legvégén megkened ketchup, fokhagyma, pici só, méz keverékével, ha szereted erösen, cshilit is tehetsz bele.

2021. okt. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

1-es vagyok

A kérdező nem tud főzni! Filézett vékony csirkemell szelettel talán boldogul. Nem kétséges, hogy el lehet készíteni, de ennyi idő alatt minden más eszközzel is sikerül, ha tudja, hogy mit csinál.

10 perc párolás, lefedve 30 perc, grillezés 5 perc. Ez összesen 45, ennek a feléből elkészül szimplán a tűzhelyen.

2021. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Képet dobj már arról a mikróról vagy a tipusát írd meg!
2021. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jó írom a tipusát. Bonyolódik a helyzet van az 5. gomb az mintha sütne és mikrózna egyszerre?? Ilyet már csinált valaki?
2021. okt. 23. 19:32
 8/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szuper mikród van, de az enyémen negyedik gomb sincs, sőt...

Beállítom a hőfokot, a másikkal az időt, és ennyi, a harmadik gomb nyitja az ajtót.

2021. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A kép amit csináltam BAN-t kapott képfeltöltés eu.
2021. okt. 23. 19:41
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Milyen kép, mi az a BAN?
2021. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!