Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem puffasztó reccpteket...

Nem puffasztó reccpteket keresek. Mik a kedvenceitek? Milyen könnyen elkészíthetőt javasoltok?

Figyelt kérdés

Neten keresgéltem, de receptek-étrendek nincsenek igazán, amik erre lennének kihegyezve. Mindig csak ugyanazok a felsorolások vannak, hogy uborka, avokádó, banán, zab, zsírszegény joghurt, sovány hús, zöld zöldségek stb... na de ezekből hogyan lehet minden nap élni és változatos étrendet kialakítani? Van erről valakinek tapasztalata?


Reggelire a zab joghurt és magvak az jó, azt mindig tudok enni, de kéne még 2-3 étkezés, amit fogalmam sincs hogyan...

Köszönöm a tippeket, segítséget!


Amúgy alapvetően reflux miatt kell étrendet váltanom, ami amúgy könnyű lenne, de a buffasztó ételek nekem még rosszabbak, mint a reflux


2021. jún. 21. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ, mi a puffadás oka. Elsősorban azt kellene megtalálni, mi okozza. Epe? Gluténerzékenység? IBS? Szerintem vizsgáltasd ki és a belgyógyász javasol neked való ételeket, étrendet :)
2021. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az 1-es!


Van-e konkrét orvosi oka - ezt kell első lépésben tisztázni.

Aztán kiszűrni, hogy mi az ami a legjobban puffaszt - és azokat az ételeket kerülni.

2021. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Esetleg vacsinak tudom javasolni az avokádó krémet. Rákenheted bármire, nagyon finom
2021. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon találsz több mintaétrendet is. (Most pont a refluxosat nyitottam meg.)

Attól függően, hogy mitől puffadsz ki tudod választani a neked tetszőt.

2021. jún. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tejtermékek tudnak puffasztani, joghurt nálam kilőve.

A szénhidrátok, mint kenyér stb nagyon ki tudja tölteni a gyomrot, megszívja magát.

Amúgy refluxra egyik legjobb, ha lefekvés előtt 4-5 órával nem eszik az ember, így a gyomor tartalma nem tud visszafolyni a nyelőcső fele.

Nekem ilyen reflux/epegörcs probléma volt, este nem evés és ketogén diéta teljesen elmulasztotta.Segített az emésztéssel is.

2021. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!