Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egészségesebb ebéd az egész...

Egészségesebb ebéd az egész családnak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Gyros, házi tk tortillaval

Rakott karfiol

Tökfőzelék (zabliszttel) + sütőben sült fasírt

Mustáros-gombas tokány durum tésztával

Lecsó, bár az még drága most

Meggyszosz edesitovel+csirkecomb

2021. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Mi volt eddig eg3szségtelen??
2021. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Tyúkhúsleves sok zöldséggel.
2021. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Mit jelent az egész család?
2021. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Egészségesebb mihez képest? Kevés zöldséget esztek vagy sok mirelitet? Sajnos nem jön le ennyiből hogy mire gondolsz nem kotekedni akarok... De azért írok egy párat.


Rántott karfiol (sertés zsírban szoktam rántani nekünk jobb mint az olaj.)

Rakott karfiol

Rakott kelkáposzta

Paradicsomos káposzta főzelék (én sose rantom vagy habarom felesleges mindig be sűrűsödik amennyire kell)

Sárga borsó főzelék (ezt gyakorlatilag saját magával)

Gríz gombóc leves sok zöldséggel

Töltött padlizsán /lidlben sokszor akciós/

Töltött káposzta /kövezzetek meg sztem ez is ide sorolható! Édes káposztába tekert darált-rizses hús rengeteg savanyú káposztával és sűrített paradicsommal esetleg egy darabka füstölt hússal sztem ez se egy Hízlalda ha nem eszel hozzá kenyeret, mi nem szoktunk./

Akkor kb mindenféle főzelék: karfiol, brokkoli, kelbimbó, tök, kelkáposzta, zöldborsó, bab, stb biztos van amit kihagytam.


Töltött cukkini

Rántott gomba

Gomba pörkölt mondjuk bulgurral

Lecsó kuszkusszal (rizs helyett)

Hát ugye ott vannak a halak is de az elég drága szerintem és ebédnek nem biztos hogy elég nálunk tuti nem....

Akkor lehet csinálni olyat hogy túró pizza nagyon finom

Töltött gomba fejek

Frankfurti leves

Zöldség leves

Gomba leves

Brokkoli krem leves

Rakott répa

Zöldség fasírt

Klasszik sóska mártás hússal meg főtt krumplival de helyettesítő a sima krumpli édes krumplival

Akkor még ami eszembe jutott a sütőtök leves

Sütőtök sütve abból püré ahoz meg pl fasírt

Spenótos tészta házi tésztával( nálunk teljesen mindegy miből van ugyan olyan gumi ízű mind, mindig házi tésztát gyúrok azaz igazi.)

Spenót felolvasztod tégy bele fokhagymát össze nyomva sajtkremet kicsi tejföl fűszerezed de ezer recept van fent ahhoz gyursz 4 tojásról tésztát én vastag metéltet szoktam készíteni hozzá isteni mellé bármit lehet pl: töltött csirke comb, csirkemáj pörkölt, natúr csirke mell sütve stb tényleg bármi.

Huhh így háromnegyed 1kor ennyi jutott az eszembe lehet holnap vissza nézek még írni egy párat.

2021. márc. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Hülye kérdésre...
2021. márc. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
#5 vagyok. Nagyon rosszul esett hogy lepontoztatok. Legalább azt nézték volna hogy hajnalban fáradtan vettem a fáradtságot és megpróbáltam segíteni. Nem hiszem hogy csak rosszat írtam hisz nem lehet tudni a kérdésből hogy mire gondol a kérdező.... De mindegy is ezzel veszitek el az ember kedvét a további válaszadástól. Szégyen... Ne vedd magadra ha te aki olvasod nem pontoztál le.
2021. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem néztük, nem lelkizünk.
2021. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem lelkizés, ez emberség. Mindegy ismeretlen fogalom gondolom. Talán egyszer érthető lesz.
2021. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!