Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Általában közösen tervezitek...

Általában közösen tervezitek a menüt, mindig megkérdezve a másikat is, hogy mit enne vagy az tervezi legtöbb esetben aki főz és bevásárol?

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 16:12
1 2
 1/17 anonim válasza:
87%
Mi együtt vásárolunk és 90%ban én főzök, de az ötleteléssel mindig bajban vagyok. Heti 3-4 szer főzök főttet, de hogy mikor mi legyen az mindig jó kérdés
2021. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Parommal egyutt tervezzuk a menut es vasarolni is egyutt jarunk. Nincs autonk, hetente megyunk a boltba gyalog es igy tudjuk a heti bevasarlast kozosen elcipelni.
2021. márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk én vásárolok és anyám főz. De nem tervezzük meg előre a menüt, megvan, hogy milyen alapanyagok szoktak lenni itthon, hogy mikor mit ebédelünk, azt aznap reggel döntjük el, aszerint, hogy épp milyen kedvünk van. És igen, megbeszéljük.
2021. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Mi vagy együtt vásárolunk be, vagy én egyedül, vagy ha a párom lemegy a boltba írok neki listát mit kell venni. Főzni csak én szoktam és én találom ki a menüt. Páromat ha kérdezem mi legyen a kaja, neki mindegy, találjak ki valamit. Mondjuk tényleg mindig mindent megeszik amit főzök, nem válogat. Ritkán van olyan, hogy külön kér valami kaját, olyankor azt főzök.
2021. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
4 főre főzök napi szinten: 2 kamaszra, a férjemre és magamra. Ha megkérdezem, mit ennének másnap, általában nem tudják. Így én döntök. 99 %-ban. Kitapasztaltam, mi fogy hamar, mit szeretnek, mi az ami egyszer elmegy kategória. Azt is tudom, ki mit nem szeret, ilyenkor kétfélét készítek, pl. egyik gyerek nem szereti a gombát, ígya gombapörkölt mellett mindig van disznópörkölt is. Nagyon sokszor érzem, hogy nincs ötletem, de valamit mindig muszáj összedobni. Naponta vásárolok. Rengeteg étel fogy, a kamaszok folyton ennének. Sok gyümölcsöt esznek, szendvicset, zöldségeket, és minden nap főtt etelt ebédre és vacsira. A ferjem szeret főzni, de ritkan van ideje. Ilyenkor eldönti, mit szeretne főzni vagy sütni, van egy-két jól bevált receptje.
2021. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk a konyhát anyám viszi, de mindig örül az ötleteknek. Ő is szokott bevásárolni, de volt már, hogy előfordult, hogy apám belenézett a hűtőbe, aztán megkérdezte, hogy azzal a hússal mi a terv, mert ha semmi konkrét, akkor szeretne gulyáslevest.

(Anyám nem szereti, ha maceráljuk a konyháját, ki van zárva, hogy én főzzem az ebédet, de mondjuk ha jó kedve van, akkor süthetek pogácsát.)

2021. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Én csak tavaly tavasszal a kijárási korlátozások alatt főztem rendszeresen, mikor a párom is itthon volt home officeban (én tanulok). Ekkor közösen megterveztük a heti menüt, és együtt mentünk bevásárolni. A későbbiekben is így fogjuk csinálni, ha majd rendszeresen főzök, de ez csak az egyetem befejezése után lesz.
2021. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Egyutt szoktuk parommal kitalalni, neha elore a hetre, neha mindig csak 1-2 napra elore es akkor gyakrabban megyunk boltba. Fozni is egyutt szoktunk, vagy inkabb felvaltva, mikor ki csinalja a nagyobb reszet, a masik olyankor csak segit 1-2 aprosagban.
2021. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Megkérdem, mit enne és azt főzök.


Mivel én sokmindent nem ehetek, amit ő (glutén, laktóz...), ő meg nem nagyon csípi a mentes ételeket, így párhuzamosan, kétfelé főzök. :D

2021. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Mindenki magának főz, de pont úgy, hogyha a másik kér belőle ne legyen baj. De az se okozzon gondot, hogyha egyedül kell megennem.
2021. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!