Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tefal vagy Ikea?

Tefal vagy Ikea?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy komplett szettet, lábasok, serpenyők stb. Naponta-kétnaponta sütök-főzök 4 tagú családra. Tartós jó minőségű, de azért nem horror áron szeretném lecserélni az ezeréves ütött-kopott noname szettemet végre..

Ikea és Tefalban gondolkozom, van lényegi különbség? Ezeken belül is melyik típust ajánlanátok?

Köszi



2021. febr. 5. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nincs különbség, bármelyiket veheted.
2021. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egyik sem kéne. Én akciósan véletlenül belefutottam egy edénybe pár hónapja, azóta életcálommá vált, hogy valami módon ezzel cseréljem le a régi edényeimet. Sajnos, nem túl olcsó, de azért nem is a horrorkategória, 1 éve még simán megvettem volna. Berlinger Haus edényről van szó. Engem az az egy véletlenül beszerzett lábas annyira meggyőzött, hogy kell a többi is.
2021. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Tefal serpenyőim vannak és Villeroy & Boch edényeim. Nem vennék szettet. Darabonként válogatnám össze, amiről tudom,hogy nekem kell. Pl én sosem használok nyeles lábast, így azt nem vettem, ellenben gyakran készítünk sokban etelt, így azt vettem.
2021. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem Tefal edényeim vannak nagyrészt , van ami egész jó és van olyan amit nem vennék meg többet.
2021. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
A garancia miatt választanám inkább az IKEA-t. Ha nem tetszik, indoklás nélkül visszaviheted egy éven belül.
2021. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van tefál serpenyöm és ikeás is mindkettő szuper .
2021. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Mindkettőről elmondható szerintem, hogy ha tartós, minőségi edényt szeretnél, akkor ne a legolcsóbb sorozataikat válaszd. Az IKEA-nak vannak néha elrugaszkodott formatervezési megoldásai, amik lehet hogy jól néznek ki az eladótérben kiállított tárgyakon, de a használatban nagyon idegesítőek. Pl. éles perem, felmelegedő fülek, olyan helyen van a szellőzőnyílás, ahol pont leég a kezed, ha fogod a fülét, egyes serpenyőkhöz nem árt, ha nyomsz pár fekvőtámaszt, annyira nehéz őket mozgatni vagy rossz helyre csurog a lecsapódó pára stb. Ilyen szempontból a Tefal inkább felhasználóbarát, hagyományos, jól bevált formákat használnak. Viszont az igaz, hogy az ikeást visszaviheted egy éven belül, ha rájössz, hogy mégsem az eseted.

Ha mégis az olcsóbb termékeikben gondolkodsz, akkor inkább az ikeást vedd, mert a Tefal olcsóbb kategóriája annyival nem olcsóbb, amennyivel rosszabb minőségű.

Én azonban ha tehetném egyiket sem venném, hanem néznék valami jobb márkát, pl. Tescoma.

2021. febr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Végül az Ikea 365+ edényeiből vettem újakat.
2021. febr. 7. 11:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!