Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a bánatért nem sikerült a...

Mi a bánatért nem sikerült a sültkrumpli? Helyre lehet még hozni?

Figyelt kérdés
Én eddig minden fajta krumpliból tudtam sültkrumplit készíten, nyílván amelyik nem arra lett szánva, az nem lett olyan fantasztikus, de soha nem fordult még elő velem a következő: meghámozom és felvágom a krumplikat, olajat teszek az edénybe (kókusz + napraforgó olaj), megvárom míg felhevül, majd bele a krumplit. Egyből kezdett odaragadni az aljára, de ezt már tapasztaltam, tudtam, hogy pár kavargatás után rendben lesz. De már az elején kezdett habozni!! Nézem mi a fsz, ahogy egyre telt az idő, egyre jobban habzott és inkább főttkrumpli szaga volt. Mi történhetett?? Hiába vártam, nem sötétedtek a cikkek, picit keményedtek csak. Biztos nem voltak már ezelőtt megfőzve. Az lehetett a baj, hogy két olajat tettem?

2020. nov. 20. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Milyen olaj(ok) volt(ak)?
2020. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Írta, hogy kókusz+napraforgó
2020. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Máskor is 2 féle olaj keverékében sütötted?

Mert én pont így jártam múltkoriban, hogy kókuszolaj és napraforgó étolaj keverékében akartam valamit sütni és annyira habzott, hogy azt sem láttam hol vannak benne a darabok... szerintem csak 1 féle olajban kell ezentúl. Mert akkor nincs ilyen probléma. Legalábbis nekem.

2020. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez volt a baj. Valóban nem kevertem eddig a kettőt. Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 20. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
A másik kérdés alatt kár volt tanácsot adni, mert csak rontottál a helyzeten... Maradj a sima olajnál, nem kell összeöntögetni mindenfélét (én még nem is hallottam ilyenről btw), nem ezen múlik, hogy jó lesz-e vagy hogy kifröcsög-e. Ha mekis sültkrumpli a cél, akkor el kell keserítselek, nem fog összejönni, mert azon speciális panír van.
2020. nov. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocs, de ezt a kommented most nem értem 5-ös. Megkaptam a választ, nem volt szó semmilyen egyébről, sem kifröcsögésről sem mekis sültkrumpliról... És btw azért használtam kettőt, mert nagy volt az edény, és nem volt elég a kókuszolaj, amit beleraktam, de többet már nem akartam belőle, ezért felöntöttem napraforgóolajjal. Egyébként csak kókuszolajjal szoktam, de nem is tartozom magyarázkodással a lekezelő kommentedhez...
2020. nov. 20. 17:23
 7/9 A kérdező kommentje:
Így újraolvasva, gondolom vmilyen más, hasonló kérdéssel kapcsolsz össze... ez így még szánalmasabbá teszi a megnyilvánulásodat. vagy válaszolj mindenkinek ha nem is kedvesen, de legalább semlegesen, vagy ne kötekedj...
2020. nov. 20. 17:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez lehetett a baj. Amúgy minek keverted össze a kettőt? :D
2020. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Maradj kókusz olajnal vagy sima olajnal. A két olaj hofoka más.
2020. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!