Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem képes megfogadni a...

Miért nem képes megfogadni a tanácsomat, tényleg hallgatnom kéne?

Figyelt kérdés
édesanyám nem túl jól főz. tudom hogy nem panaszkodhatnék, ő nevelt fel. de az egyik része hogy kevésbé változatos, a másik meg hogy folyamatosan sótlan és fűszerhiányos szinte minden. új receptekre meg szinte hajthatatlan hogy megpróbálja. egy háztartásban élek vele, fiatal felnőtt pasiként. nem túl sok receptet ismerek, de az van ha én megcsinálok valamit, sokszor jobb íze van mint az övének több évtizede háziasszonyként. néha próbálok neki tanácsot adni, sarkalni arra hogyan lehetne jobb, nem rosszat akarok, mégis szinte támadólag lép fel és beleszólásnak kezeli. miért ilyen makacs? olyan szinten nem nyitott dolgokra a főzésben hogy hihetetlen. de ha magamnak ügyeskedek is valamit, kapom a letolást hogy nekem sosem jó az amit főz... amíg itthon élek tényleg kötelességem ezt elviselni tőle folyamatosan? néha csak egy kicsi, minimális változtatással is jobban sikerülne már egy-egy fogás, de őt rávenni nem lehet mert nem úgy szokta meg az idő alatt. pedig ő is szereti a jó ételeket, és tudná is jobban csinálni ha akarná, helyette én vagyok beállítva annak aki mindig beleszól hogy főzzön, nem azt látja benne hogy segíteni szeretnék
2020. nov. 14. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ő már ilyen marad.

Főzz magadra.

Ennyi.

2020. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néha főzz te mindkettőtökre ne csak magadra olyan kajákat amiket ő is szeret. Igy leveszed a főzés terhét róla szóval ennek örülnie kellene illetve utánna lehet megenyhülne és újabb kajákat is becsempészhetnél. Nem kell megmondani neki h rosszul főz csak hogy te is szeretnél csak úgy hobbiból.

Ha ezen rágódik hogy az sosem jó amit ő főz akkor meg nyugodtan mond neki hogy mar megmondtad hogy miért nem ízlik és ha nem akar valtoztatni akkor bocsi de neked így nem jó. Plusz felnőtt férfi vagy. Azt eszel amit akarsz

2020. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Az ő főztjén nőttél fel!! Hogy azóta megváltozott az ízlésed, mert máshol ettél olyat, ami jobban bejön neked, az egy dolog. Azért még nem kell őt bántani, hogy úgy főz, ahogy már az neked nem jó.

Ha ahhoz az asztalhoz ülsz le, ahova az általa főzött ételek kerülnek, akkor tisztában kell lenned azzal, hogy mire számíthatsz!

Ha nem tetszik, vagy főzöl magadnak, vagy keresel másik asztalt!! Őt pedig ne bántsd, ha egész életében úgy főzött, ahogyan most is teszi, idős korban már nem fog változni. Ezért egy édesanyát állandóan bántani, nem értem, hogyan gondolod???

2020. nov. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem bántom! nem erőszakolok rá semmit, csak megjegyzem hogyan lehetne jobb, min kéne változtatnia. engem ha valaki tanáccsal látna el megfogadnám ha hasznos, nem támadnám miatta
2020. nov. 14. 19:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne jegyezd meg, hagyd beken, a folyamatos szekalastol en is a falnak mennek.Lehet, hogy igazad van, de latod, hogy semmit nem ersz vele, meg ha csak finoman is probalod iranyitgatni.

Mindenki fozzon szepen magara, aztan csokolom.

2020. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az a baj hogy valamennyire még mindig rá szorulok, szóval állandóan sajátot én sem tudok hiányzó tudásanyag, vagy tapasztalatlanság, vagy anyagi rész, mindig más miatt
2020. nov. 14. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"....csak megjegyzem hogyan lehetne jobb, min kéne változtatnia."


Szerinted jobb lenne úgy. Szerinte meg nem. Az ízlés ne, vita tárgya. Személyszerint nekem pl a paprikás krumpli akkor az igazi, ha mindenfele hustermek mentes. Se kolbász, se szalonna, se virsli, semmi. Másnak meg épp ellenkezőleg, akkor az igazi, ha valami hús van benne. Egyikünké se jobb vagy rosszabb. Más az ízlésünk.

2020. nov. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Igen! Valóban hallgatnod kellene.
2020. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, milyen hianyzo tudasanyag? Amikor az interneten konkretan videokban a szadba ragjak lepesrol lepesre a recepteket, szinte elronthatatlanul egyszeruen. Ugy lehet megtanulni fozni, ha fozol, es gyakorolsz. Csak az nem tud megtanulni fozni, aki nem tud olvasni, vagy nem tud ertelmezni egy videot :D

Annyi de annyi egyszeru kaja van, nem kell rogton libamajjal kezdeni, en is kb olyan 3 eve fozok rendszeresen, miutan elkoltoztem otthonrol, eleinte meg egy tesztat is elrontottam, de mara mar azert rengeteg minden megy.

Ha pedig nem akarsz fozni, ne szekald anyadat, oruljel hogy o foz neked, nem is ertem, ezt hogy gondoltad.

2020. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!