Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen salátát tudnék kihozni...

Milyen salátát tudnék kihozni ezekből az alapanyagokból?

Figyelt kérdés
Szeretném valami finom salátával meglepni a szüleimet de semmit 5letem nincs. Van paradicsom. paprika, uborka, trapista sajt, heringkonzerv, citrom, majonéz, tejföl,hagyma(vörös, foghagyma), fűszerek, sonka, tojás meg olyasmik amik alap dolgok egy konyhában. Mit lehetne ebből kihozni? Vagy csak borogassak egybe mindent. A képességeimet nem meghaladó ötleteket szeretnék mert egy 13 éves nem igazán tud ilyen hű de haj de kaját csinálni. Előre is köszi a válaszokat!
2010. aug. 9. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

paradicsom, paprika, uborka, hagyma-...szépen felvágod őket

teszel rá főtt tojást és sonkát

csinálsz egy majonézes öntetet...majonéz + kis joghurt/tejföl és só, bors, fokhagyma


tálaláskor öntet + reszelt sajt megy a salira

2010. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Heringkrém: a konzervet villával összetöröd, egy kis tejfölt, majonézt, citromlevet, és apróra vágott vöröshagymát keversz hozzá.


Tojássaláta: néhány kemény tojást felszeletelsz, hagymával, fehér borssal, és tejföllel összekevered.


Tzatziki-féleség: uborkát tejföllel, fokhagymával, csipet sóval.


Saláta: Trappista sajt, paradicsom, uborka, sonka. Az öntet tejföl, majonéz, mustár, csipet bors, és cukor.

2010. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia! csinálj sopszka salátát, igaz az juhtórós vagy fetasajtos, de a trappista is megteszi.

uborkát héjastól először négybe, majd kis kockákra vágod.

ugyanígy kockára vágsz paradicsomot, paprikát.ezeket összekevered, pici só vagy ételízesítő megy rá.fogsz egy közepes lilahagymát, amennyire tudom apróra vágod, vagy lereszeled. hozzáadod a zöldségekhez. egy teáskanál ecet is mehet rá és kb. ugyanennyi cukor. jól összeforgatod,teszel rá egy két evőkanál olajat. a tetejére morzsolt juhturót szoktak, de apróra vágott sajtkockákkal is finom.

ha ugyanezt a salátát nyakonöntöd egy ki kecsappal, egy másik ízvilágú salátát kapsz.

sok sikert a "műalkotáshoz"

üdv.

2010. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hű köszi nagyon gusztának hangzik mind alig tudok dönteni melyiket csináljam meg

kösz hogy írtatok válaszokat! ;P

2010. aug. 9. 10:44
 5/6 A kérdező kommentje:

Na elkészítettem

a sopszka salátát vegyítettem a heringsalival csak a heringes történeten annyit változtattam h a heringet citromlébe tettem és úgy tettem a salátához jó sok zöldséggel tartár mártással oregánóval só, bors és egy ételízesítő is ment bele na meg petrezselyemzöld és 3 szelet sonka és amit írtatok hogy paprika, paradicsom, uborka felkockázva

tettem hozzá fehér és lila hagymát apróra vágva foghagymával

ez összekeverve

hmm finom lett ahoz képest amire számítottam

féltem hogy halat teszek bele te finom lett ízlett anyukámnak meg nekem is

apu megsem kóstolta mert nem szereti a sajtot :(

de hátha rá tudom venni hogy megkóstolja ;P

2010. aug. 9. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:

gratulálok, ügyes vagy. látod, csak fantázia kérdése, hogy a meglévő alapanyagokból mit hozzunk ki.

nekem nagyon szimpatikus, hogy ilyen fiatalon érdekelnek

a konyhai fortélyok.

csak így tovább.

üdv.

2010. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!