Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ket hetre 10 ezer forintbol...

Ket hetre 10 ezer forintbol ki lehet hozni egy fo egésznapos menüjét?

Figyelt kérdés
Adnatok otleteket olcsobb fogasokhoz?
2020. okt. 19. 10:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Foleg husmentes fogasokra gondoltam, maximum csirket szoktam enni keveset
2020. okt. 19. 10:42
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha csak az olcsóság a lényeg akkor igen. De nem lesz hű de egészséges és vitamin dús.

Én így szoktam olyankor levest több napra főzök és csak olcsó husmentes levesek

Ételek pl

Paprikás krumpli néhány szelet kolbásszal

Krumplis tészta

Sárga Borsó főzelék

Babfőzelék (nem konzerv hanem Szemes babbol

Lencse főzelék

Ezekhez pl 2 virslit eszek vagy szinten kolbász vagy van hogy csak szaftja

Ami még bevált és laktató

Otthon sütok kakaós csigát fahéjas csigát két bolti árából megvan 8-9 ottho készítve

Ugyanígy pizza is otthon készítve egyedül a sajt ami drágább

Vagy kenyérlángos rá tejföl hagyma szalonna csak pár kocka az íze miatt.

Szinten otthonkeszitett nudli hozza kis lekvár vagy porcukor

2020. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Csirkecomb néha 380 Ft akkor szoktam venni az jó pörköltnek vagy megtöltöm kis száraz kenyér fűszerek mindig akad....

Májból hagymás máj az jó főételnek is krumplival vagy ha marad belőle ledaralom és májkrémszerű pirítóssal finom.

Olyan egyszerű dolgok is finom néha mint fokhagymás pirítós és tea.

2020. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Belefér a csirkehús, a máj, a zöldségekből, ami 6-700/kg áron van: paradicsom, lecsó-paprika, esetleg zöldbab, káposzta, 1-2 szál répa, és persze a krumpli. Túró-tejföl is kifőzött tésztára.

Kenyérből a legolcsóbb, és reggelire-vacsorára tojás omlettnek vagy meleg szendvics teával, virsli, főzőkolbász az olcsóbb fajtákból.

2020. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Kenyér van fagyasztva tobb is. Azt most nem kell venni. Van itthon par dolog amit tudok reggelire kesziteni pl zabkasa. Van meg itthon zoldsegkeverek, rizs, tesztak, bulgur, kuszkusz. Lisztek.
2020. okt. 19. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Hús helyett nagyon jó fehérjeforrás a bab, lencse, felesborsó és laktatóak is. Ezekből főzeléket főzve lehet például natúr túró a feltét vagy tojás.

Savanyúkáposzta, kelkáposzta, fűszeres gabonafélékkel megtöltve vagy lerakva.

2020. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán ki lehet jönni, ha tudsz főzni és nem naponta vásárolsz, hanem most egyben megveszed.

Ha nem tudsz főzni, akkor lehetnek gondok.


Reggeliket-uzsonnákat csomagolj, lehetőleg házilag készített krémekkel, főzz otthon (gyümölcs)teát és azt vidd magaddal.

Pl.: tojáskrém, körözött, zöldfűszeres túrókrém, padlizsánkrémet nem mondom, mert erősen fokhagyma szagú, sajtkrém, gombakrém és akkor kihagytam a májkrémet, húskrémet és a tepertőkrémet, mivel azok "húsosak" Vihetsz főtt tojást vajas kenyéren, vagy pár szelet bundás kenyeret.


Valóban a cs.comb jó opció, mert bőven 400 Ft. alatt van a faroscomb kilója és nagyjából 4 db egy kiló.

De lehet venni húsos csontot, far-hátat is, nagyon finom leveseket lehet belőlük gyártani.

Tejberizs, tejbegríz egy leves után tökéletes

Mirelit szilvásgombóc/derelye,(Lidl-ben) palacsinta, császármorzsa, mind-mind finomak és olcsók.

Fél kiló húsból, egy kiló káposztával székelykáposzta, kétnapi kaja.

Paradicsomos húsgombóc 30 dkg darált hússal szintén két alkalom.

Spenót (mirelit) tükörtojással, fillérek.


Amit a többiek már leírtak azt nem ismétlem, de még ezeken kívül is rengeteg lehetőség van. Én egyedül vagyok és havi 30ezren felül nem költök kajára, pedig rendszeresen eszem és finomakat.

2020. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Wow köszönöm szépen 😊😊
2020. okt. 19. 11:39
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
És keresd meg a legolcsóbb üzletet, azért nem mindegy, hol vásárolsz.
2020. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha egészségeset akarsz és olcsón, akkor kerüld a (fél)készételeket. Érdemes sok hüvelyest enned, mert az olcsó kajának gyakori hátulütője az alacsony rosttartalom (a hüvelyesekben van rost bőven és a száraz zacskós verzió olcsó, ne konzervet vegyél). A fehérjetartalmuk is magas, de komplettálni kell őket: gabonával vagy olajos maggal együtt fogyasztani. Ha megfájdul tőlük a hasad, az amiatt van, hogy eddig túl keveset ettél, akkor csak apránként tudod bevezetni (és így a következő két hét problémáját ez nem oldja meg). Nem csak főzelékeket és levest, hanem kenyérre kenhető krémeket is tudsz belőlük készíteni, ami sokkal olcsóbb mint bármilyen felvágott és ugyanúgy van benne fehérje.


Bizonyos zöldségeket fagyasztva olcsóbban megkapsz, mint frissen. Pl. spenót, 1 kg-os fagyasztott zöldbab a Spar-ban stb. Azzal is számolj, hogy ha kilóra kicsit drágább a fagyasztott zöldség, akkor még jobban jössz ki vele, mert a frisset meg is kell tiszítanod, és a potyadék súlyát le kell vonni. A sajátmárkás fagyasztott cuccoknak kicsit rosszabb a minősége, szóval ha el tudsz viselni egy-két kósza zöldbabszárdarabot az ételedben, akkor nyugodtan választhatod az olcsóbb sajátmárkásat.


Ha húst is akarsz venni, akkor én is ajánlom a csirkecombot, esetleg májat, szívet, zúzát, szárnyat ha szereted ezeket.

2020. okt. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!