Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi gumicukor?

Házi gumicukor?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet házilag gumicukrot csinálni? Olvastam pár receptet, de mindenütt az volt, hogy zselatin kell bele viszont nem hinném, hogy zselatinnal olyan állaga lenne mint az igazinak. Mi kell bele amivel olyan vagy legalább hasonló állaga lesz mint a rendes gumicukornak?

2020. okt. 15. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted, zselatin kell bele. Házilag sohasem tudsz eredeti gumicukrot csinálni. Én így csinálom 2dl bármilyen szörp 1 csomag zselatint forrásig hevítem majd hűtöm. Nem szoktam formába tenni, mert macerás kiszedni. Jénaiba öntöm ha megdermedt késsel összevágom.
2020. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. És ez ilyen kocsonya állagú lesz vagy lehet rágódni rajta?
2020. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rágódni nem lehet, de szilárd állagú lesz. Mi szeretjük érdemes kipróbálni. Ha felvágás után 2-3 napot vársz, akkor még szilárdabb lesz. A hűtőben tárolom.
2020. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2020. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!