Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2napja Lejárt túróból megcsiná...

2napja Lejárt túróból megcsinálhatom a süteményt ?

Figyelt kérdés
2020. jún. 12. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Én általában megkóstolom nincs e kesernyés vagy túl savanyú íze és ha nincs felhasználom. Ha nagyon óvatos akarsz lenni, olyan süteményt csinálj amit túróval együtt kell sütni. Persze előtte akkor is ellenőrizd 🙂
2020. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan a a recept amit nem egyben kell

Sütni hanem csak összekeverni a túrót vajat porcukrot

2020. jún. 12. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

PERSZE!

Feltéve, hogy a szaga, íze normális.

A lejárat nem azt jelenti, hogy addig ehetö (utána meg romlott), hanem csak azt, hogy a gyártó addig garantálja, hogy semmi esetre sem romolhat a minösége.

Éppen emiatt a garancia miatt a minöségmegörzés idejét úgy állapítják meg, hogy a gyártástól számított idötartam másfél-kétszerese még böven beleférjen, mert így vannak bebiztosítva.


Tehát a "lejárat" után még minimum egy hétig semmi baja sem lehet, ha nem történt valami gond a tárolás során, de akkor az íze vagy a szaga megváltozik, azaz nem lehet nem észrevenni!

2020. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Szagold meg, ha nem büdi, akkor jó. 2.nap az semmi. Egyszer anyum tévedésből 1.hete lejárt túrót használt, nem lett baja senkinek.
2020. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Más a "minőségmegőrzési idő", meg más a tejtermékek "fogyaszthatósági ideje"! Egy olyan termék, ami akár évekig is megőrzi a minőségét, nem baj, ha pár nappal később kerül felhasználásra (legfeljebb már nem olyan ropogós pl., de attól még nem lesz semmi bajunk). Viszont tejtermék esetében - ami sokkal kényesebb a tárolási körülményekre, és amit eleve sokkal rövidebb időn belül kell elfogyasztani - egész más ugyanaz a pár nap, úgyhogy nem biztos, hogy érdemes kísérletezni, mert akár néhány napos hasmenés is lehet a vége, az meg kinek kell?


"A fogyaszthatósági idő lejártát követően ne fogyassza el a tejet, tejtermékeket."

[link]

2020. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már megcsináltam és meg is ettük senkinek nem volt gondja vele szerencsére.
2020. jún. 14. 14:31
 7/10 Meton ***** válasza:
56%
Egyébként ez érdekes dolog, mert a tejnél elég pontosan meg lehet határozni, mennyi idő alatt romlik meg. A túró viszont már eleve romlott, hiszen a romlott tejből készül. A fogyaszthatósági ideje viszont ennél is egész pontosan meghatározható. Tehát a lejárt túró már valószínűleg problémás, hasmenést okozhat. Persze sok múlik a tárolás körülményein és a csomagolás minőségén. A tej normál esetben 1-2 nap alatt biztosan megromlik. Ennek ellenére a boltokban árult tej jóval tovább bírja, ami a csomagolásnak köszönhető. De amit a csomagolásra írnak, azt komolyan lehet venni. Szakemberek állapították meg és jó eséllyel úgy is van. Persze volt olyan, hogy a termék sokkal előbb megromlott. Mindenképpen érdemes ellenőrizni az állagát, még akkor is, ha a szavatossági ideje bőven érvényes.
2020. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"a boltokban árult tej jóval tovább bírja, ami a csomagolásnak köszönhető"

Meg nem mellesleg a pasztőrözésnek, vagyis a hőkezelésnek.

2020. jún. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Meton ***** válasza:
100%
Valóban, számít a pasztőrözés is, meg még ki tudja, mi minden.
2020. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Simán megcsinálhatod, 4 napja lejártból is, ugyanolyan finom.

De csinálhatsz belőle körözöttet is, én azt szoktam, ha bizonytalan vagyok.

Egyébként nem rég tudtam meg, hogy a túró lefagyasztható. Ezzel el tudod kerülni, hogy lejárjon. Ha nem tudod mikor fogsz belőle sütit sütni, csak berakod a fagyra és kiveszed előző este, amikor kell.

2020. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!