Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nokedlit sáfránnyal, vagy...

Nokedlit sáfránnyal, vagy kurkumával sárgíthatom?

Figyelt kérdés
Melyik semlegesebb? Persze kicsi tanyasi tojás..., az nincs. :)
2020. jan. 2. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Amelyik neked szimpatikusabb.

A valódi sáfrány szépen szinez és nincs mellékíze, de igen drága.

A sáfrányos szeklice meg a kurkuma is szép színt ad, de én érzek emiatt egy-egy jellegzetes ízt, amit én nem szeretek.

De ha pici pirospaprikát teszel bele, attól is szép (narancssárgás) szine lesz, annak az íze nekem nem zavaró.

2020. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Én szoktam egy nagyon-nagyon pici (késhegynyi) kurkumát tenni 1 kg lisztből készült nokedlihez, ha nagyon sápkóros tojást sikerül vennem. Ennyinek semmit nem érződik ki az íze és szép sárga lesz.

Csak nagyon vigyázz, hogy tényleg keveset tegyél bele, mert virító sárga, mesterséges színű lesz a nokedli!

2020. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Jó színező a sargarépa leve is. Finomra reszeled, kinyomod, kicsit teszel a nokedli tesztajába. Úgy hallottam, a "házi" szaraztésztákat is ezzel szinezik, hogy szép sárga legyen.
2020. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. A sárgarépát ismerem, lereszelve kicsi olajon lepirítva kapsz egy erős sárga ízt, de ez inkább húslevesbe megy.
2020. jan. 2. 15:23
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
lehet kapni még sparban is sárgább tojást. nem csak a legolcsóbb fehér száraz izé van
2020. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. jan. 2. 16:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Az # 1/6-ot miért pontoztátok le???
2020. jan. 2. 16:03
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

#7

Én nem pontoztam le, igaz fel sem.

Nem szoktam pontozni, mert magával a pontozás intézményével nem értek egyet és így "sztrájkolok".

2020. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem rád gondoltam..., innen nem lehet tudni ki pontozta le. Valaki... :))
2020. jan. 2. 19:44

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!