Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Voltatok már úgy, hogy ünnep...

Voltatok már úgy, hogy ünnep közben inkább etettek valami más kaját?

Figyelt kérdés

Már 3 napja töltött káposzta, rántott hús van itthon. Én most fogtam magam és sütöttem egy pizzát a fagyóból. Anyám meg azzal jön, hogy nem igaz, hogy nem lehet azt enni ami meg van csinálva. Nem bírok már ránézni az ünnepi kajára. Mákos bejglitől meg a zserbótól is már rosszul vagyok.

20F


2019. dec. 27. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki így van vele. 1-2x jól esik, utána már csak letuszkolja, hogy ne menjen tönkre.
2019. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Persze hogy a mákos bejgliből eleged van. Egyél diósat az a legjobb.
2019. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy nap eszünk töltött káposztát, többit lefagyasztjuk,és ha nem vagyunk már elteve az ünnepi kajaktol,egy januári hétvégén vagy hétköznap elővesszuk. Én már alig vártam hogy végre vissza térhessek a kissé konnyebb kajákra.. szóval megértelek,ha nekem is 3 napig csak ezeket kéne ennem,készítenék magamnak mást. Főleg hogy már 27.van,nem karácsony.
2019. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap friss vacsorát főzök. Ez alól az ünnep sem kivétel. Mindhárom napon más étel volt, így szívesen ettem belőle, és a többiek is.
2019. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Pláne, hogy semmi olyan étel nem volt a bejglin kívül, amit én is szeretnék, de nyilván nem fogom megkérni anyukám, hogy nekem külön főzzön karácsonykor. Így ettem abból ami van, de igazából mindig az étkezést záró bejglivel laktam jól. Tegnap viszont hazajöttem elmentem bevásárolni és bevetettem magam a saját konyhámba, ja és sikerült lebeszélnem róla, hogy csomagoljon nekem bejglit még. Most egy évig megint nem akarok ilyeneket látni se.
2019. dec. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Tegnap zöldség levest főztem és bolonyait ma is az lesz .én is mást értem már tegnap.ünnepek alatt hal volt sült krumplival vagy rizzsel .
2019. dec. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Semmiből nem csinálunk ipari mennyiséget sem karácsonykor, sem egyéb ünnepeken. Ugyanis ilyenkor is csak egy gyomrunk van és nem szeretjük egy hétig ugyanazt enni. A kihűlt, merev rántott hús sem favorit nálunk.

Töltött káposztát csak szilveszterre csinálunk, ez az egyetlen, amit tudunk 2 napig enni, meg a kocsonya.

2019. dec. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi nem szoktunk "kötelező" jellegű ételeket csinálni.

Karácsonykor az jutott eszembe, hogy de ennék héjában sült burgonyát és füstölt kolbászt. A többiek örültek az ötletnek, így azt csináltunk. Bejgli volt nálunk is, de nem szokott vele probléma lenni, az mindig elfogy.

2019. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Én sem főzök soha 3-4 napra való kaját, mert megunjuk. Mindig csak annyit, amennyi aznap elfogy, és minden nap frisset. Szenteste baconos csirkemáj volt, 25-én sült kacsacomb, 26-án bakonyi szelet. Nem is volt senki rosszul, mivel jól esett, amit ettünk. Ilyenkor sem igényel az ember több ételt, mint máskor, sőt. Hülye magyar szokás. A háziasszonynak a nyelve lóg, mire jön az ünnep, hulla fáradt, a többiek meg gyomorrontással fetrengenek. Mire jó ez? Emlékszem, egyik évben 26-án palacsinta volt az ebéd. :) Mert azt kértek.
2019. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Töltött káposztát és zserbót úgy 20 éve ettem utoljára, bejgli sem szokott lenni, tegnap is meg ma is pizzát eszünk, az ünnepi vacsora csirke volt - azt eszünk ami jól esik, nem amit elvárnak ilyenkor
2019. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!