Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Svédországi édességek/szuvenírek?

Svédországi édességek/szuvenírek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem sokára megyek pár napra Svédországba és szeretnék az itthoniaknak ajándékot hozni. Mit érdemes? Olyan, ami tipikus svéd és nem kapható az Ikeában:D

Előre is köszi!



2015. szept. 17. 22:27
 1/3 Béla211 ***** válasza:
55%
Rénszarvas húst:P
2015. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Dala ló, vörös áfonya lekvárt (vagy más vörös áfonyás cuccot), szeretik a medvecukros dolgokat (lakrits), de az magyar ízlésnek rettenetesen rossz, szóval maximum poénból. Szarvasos dolgok. Nekem személy szerint tetszenek a különböző városok térképével készült dolgok. Svéd ropogós, kemény "kenyér" (knäckebröd). Bár nem svéd, hanem finn, de én tuti hoznék Fazer csokit, azt ott lehet mindenhol kapni, kegyetlen finom. Van belőle táblás (kék papíros, vagy a Geisha, ami mogyorós), vagy kis külön faltok, a Dumle (karamellás). Svéd csoki márka a Marabou, millió ízzel, az is finom, én a narancsos ropogósat (apelsin korkant), kekszeset (digestive), sos mandulásat (salta mandlar) szeretem. Sárga a csomagja, mindenhol árulják.
2015. szept. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2015. szept. 22. 18:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!