Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ha lenne egy uj magyar kanal...

Ha lenne egy uj magyar kanal tipus ti vennetek belole?

Figyelt kérdés
Uj formaja lenne levesekhez, melyebb lenne egy egy meritssel ket adag ferne a kanalba, igy egy mozdulattal tobbet lehetne enni. Szerinte, formabonto lenne!a neve:hunal lenne :D

2015. júl. 23. 18:41
 1/9 anonim válasza:
100%
Meg bizony. Készítettem hozzá látványtervet: [link]
2015. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hulye :D ez komolyan uj fajta lenne! Levesekhez, porkoltekhez
2015. júl. 23. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinek van akkora pofája, hogy egyszerre rögtön 2 kanál levest tömne bele?
2015. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

naja, hiaba 1 meritessel lehetne 2 normal kanalnyi levesed, de az mire is lenne jo ? :)

egyebkent a kanal funkcioja mar tokeletesen ki van munkalva, ha ujitast akarnal, akkor a fogo reszere kellene koncentralni, nem a merore.

2015. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs új a nap alatt, létező dologról beszélsz. Épp kihaló félben van.


Régebben ugyanis a sima evőkanalak űrtartalma simán 2-szer, de akár 3-szor akkora is volt, mint a mostaniaknak.


Ezen nem kell meglepődni, tényleg volt ekkora a különbség, és nem csak azért, mert azok voltak nagyobbak, hanem azért is, mert ha megfigyeled a mostaniakat, nagyon kicsit, szinte tök laposak.


Szóval néhány évtizede bizony jóval nagyobb, terebélyesebb, és öblösebb is volt egy sima evő kanál.

De nem igazán volt esztétikus, és csak xxxxxl-es emberek tudtak vele kényelmesen enni.

Így egyre kisebbek lettek, és most ott tartunk, ahol.


Háztartásokban , régi rendszerből ránk maradt, kgst piacról beszerzett evőeszközök között lehet még ilyeneket találni.


De ha nem "leletekről" beszélünk, hanem most használatos eszközökről, akkor is megoldható a dolog.

Szervizkanálnak hívják.

Szerviz eszközök között van "sima" klasszikus alakú kanál és villa, aminél a kanál kapacitása megfelel az elképzeléseidnek. Ezekkel egy több személyes tálról, vagy chafing-ból, hidegtálról, stb, szokás kiszedni egy adag ételt a tányérunkra.

Leginkább éttermekben használatos, de nyilván, minden további nélkül bárki vehet magának ilyet otthonra is.


És mielőtt megkérdeznéd, igen, van aki szervizkanállal eszik! :)

És pont ebből az okból, hogy jobban tudja vele belapátolni az ételt.

2015. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jókat írt, nekem még van otthonról rendes evőkanalam. Szerintem pont hogy esztétikus, hogy öblös és nem is picike... A laposakkal nem tudnék mit kezdeni, van egy olyanom, de a többi csupa nagy :) Ha kiskanalat akarok, akkor kiskanalat használok, a lapos nagy nekem nem hasznos.


S igen, vannak az egész nagy nem evőkanalak. Nekem nem fér be a számba :D

Viszont poénos dolog merőkanálból levest inni, bár nem a legelegánsabb, de a fakanállal kóstolás is ilyesmi, beleeszünk a levesbe... Jó, most hagyjuk az erkölcsi és higiéniai megítélését, mindenesetre már gyerekkoromban rájöttem, hogy sok folyadék fér a számba, csak a szervízkanál nem fér bele :)


Felnőttként sokszor pici kanállal eszem, egyrészt hogy tovább tartson (szeretek hosszan enni), de főleg mert viszonylag kicsi tálból eszem (nem kell aggódni, simán megtöltöm hatszor. manapság sok mélytányér is olyan lapos, azzal se tudok mit kezdeni levesnél). A kanál valahogy még belefér a kicsi tálba, de a nyele annyira kilóg, hogy ha kevés étel van benne, majdnem felborítja... De látványra sem kompatibilisek. Úgyhogy sokszor kicsi kanállal eszem.

2015. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szegényként azért nem vennék mert qva felesleges ha gazdag lennék azért nem venném meg mert leszarnám :D
2015. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltél az egy merőkanál. Amúgy a háromféle legelterjedtebb kanál közül a legnagyobbnak a másik, vagy régebbi neve a leveses kanál.
2015. aug. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

leveseskanál*



Sorry!

2015. aug. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!