Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Lakott már valaki angliai...

Lakott már valaki angliai családnál? Hogy/miket főznek?

Figyelt kérdés

Egy hónapig fogok Angliában lakni egy családnál. Mennyire esznek sok húst? Mert én például azt nem bírnék mindennap enni. Tényleg kevés fűszert használnak, íztelenek az ételek?

Tudom, hogy nem lehet általánosítani, de ha valakinek van tapasztalata, nagyon szívesen fogadnám!:)

köszönöm!


2014. szept. 17. 15:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
Én iskolai kiránduláson voltam Londonba egy családnál és a marhahúsos kaja egy ****** sz*r volt... fűszertelen. Szerintem nem főznek jól. A reggeli volt jó. Nesquik. xd
2014. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Undorítò! A krumplit nem hàmozta meg, kockàkra aprította amit nem is sütött meg rendesen. A többivel nem volt baj. Ja, ès nagyon kevès ëtelt rakott a tànyèrba.
2014. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Ès fûszeretlen minden. Kellend nekik is Vegeta. Mert ott nincs.
2014. szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Kèrdezô, neked örömödre, nem nagyon esznek hùst, alig valamit:-)
2014. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ hogy milyen családhoz kerülsz. Angliában, főleg a nagyvárosokban rengeteg a bevándorló, akár első-másodgenerációs. Ha pakikhoz mész, paki kaját kapsz. Ha kínaiakhoz, kínait. Ha szomáliaikhoz, akkor meg szomálit.


Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy az emberek nagyon ritkán főznek otthon, mivel a boltokban, éttermekben olcsón lehet ételt kapni, és senki nem fog otthon szarozni vele.


Egyébként az angolok sok húst esznek. Reggelire általában édes péksüteményeket, vagy full english breakfast-öt esznek. De a hamburger, a steak és a kolbászkák hazájában gondolhatod hogy sok húst fogyasztanak.


Én ízetlen étellel nem találkoztam, általában az ellenkezőjét tapasztaltam. Rengeteg számomra, vagy a magyar konyha számára ismeretlen fűszereket használnak. De egyébként a fogadó család egészen biztosan tekintettel lesz az igényeidre, és ha te salátát kérsz, akkor nem fognak marhasteaket beléd tömni..

2014. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

HA szerencséd van nem tősgyökeres angol családhoz kerülsz hanem bármilyen bevándorlóhoz. Az az általános tézis, hogy Angliában sz*r az idő, borzalmas a konyha és világviszonylatban is rondák a nők sajnos igaz.

Eleve nem tudnak normálisan főzni, a steak a nemzeti ételük mégis kevesen tudják kellően szaftosra sütni. A hasábburgonyát a hipermarketekben olyan zsákokban árulják mint nálunk a kutyakaját... Ízetlenül főznek és a mi konyhánktól nagyon eltérő ételeket párosítanak össze. Hogy mást ne mondjak a felvágott lekvárral és a tea tejjel teljesen hétköznapi menü. Klasszikus angol reggeli max hétvégén van, hétközben reggelire ízesített zabpehely lesz tejjel meg hasonlók...

2014. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek:)

Akkor viszek zacskós leveseket :D

2014. szept. 18. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Totál változó és tényleg attól függ, hogy milyen családhoz kerülsz. Amikor mi kint jártunk (anno 1000 éve), angol családhoz kerültem: teljesen korrekt kaja, de semmi maradandó élmény. Reggeliből annyi rémlik, hogy pirítós volt, többféle lekvárral, müzli, kakaó/gyümölcslé. Uzsonnára szendvics, gyümölcslé, picike zacskó chips (ez egyforma volt mindenkinél). Vacsorából egyszerűen semmi nem rémlik. Aztán voltak olyanok, akik totál ízetlen kaját kaptak, de olyanok is, akik azóta is arról regélnek, milyen finomakat ettek :)


Arra számíts, hogy az angol kenyér totál ízetlen, szerintem fűrészporból készítik (a rendes péket látott kenyér meg marha drága, a kutya sem veszi meg). Családja válogatja, de sokan főznek porból, mirelitből vagy csinálnak félkész ételeket. Meg van egy mikrós instant zabkásájuk, ami félelmetesebb rémálmaimban a mai napig kísérteni szokott xD


De az indiaiakra pl. pont nem az jellemző, hogy fűszermentesen főznek :D , azt meg hogy esznek-e húst, és ha igen, milyet, embere válogatja.

2014. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Nekem ízlik az angol konyha, egyszer egy londoni pubban olyan finom hagyományos vacsorát ettem, hogy azóta is összefut a nyál a számban, ha visszagondolok rá. :)


Az, hogy otthon, a családok hogyan főznek már nagyon változó lehet. A háború után, amikor olyasmi életkörülmények voltak, mint nálunk a Kádár-rendszerben akkor mindenki otthon főzött, hogy olcsó legyen, ezáltal gondolom egész tűrhető volt a családi konyha, de mára Anglia Európa legnagyobb "convenience food" azaz készétel fogyasztó országa, az összes európai ország közül ott van a legkevesebb ember, aki otthon főz. Tele vannak a boltok fagyasztott készételekkel, még egy Iceland nevű multi is van, ami direkt erre specializálódik, és sokan csak vesznek egy csomó ilyet és bevágják a mikróba.

A mai Anglia egy nagyon kapitalista, sietős, Amerika-szerű társadalom (legalábbis London), és egyszerűen kiment a divatból az otthon főzés.

2014. szept. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm egy családnál lakott Londonban. Indiaiak voltak, és mindennap curryt, meg zöldséges kókusztejes izét (bocsi, szebben nem tom leírni :)) adtak neki. Azóta rá sem tud ezekre nézni


Szóval attól függ milyen a család

De tényleg nem a konyhájáról híres Anglia :(

2014. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!